Remix OS USB Belleğe Nasıl Yazdırılır?

1
738

Remix OS for PC

Bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamanızı sağlayan Remix OS’i USB belleğimize yazdıralım. Bu yazımızda nasıl indirebileceğiniz ve neler gerektiği gibi Remix OS hakkında çeşitli bilgiler vermiştik. Peki bu işletim sistemini USB belleğinize nasıl yazdıracaksınız?

İndirmiş olduğunuz Remix OS’e ait .zip dosyasında USB belleğine yazdırmanız gereken dosya ve bir de yazdırma aracı bulunmakta. Bu dosyaları masaüstünüze çıkarın.

Yazdırmanız için kullanmanız gereken Remix OS USB Tool adındaki bu aracın kullanımı çok basit. Aracı çalıştırın ve “Browse” tuşuna tıklayarak .iso veya .img dosyasını seçin. Daha sonra USB Disk bölümünden USB belleğinizi seçip “OK” butonuna tıklayın.

Remix OS USB Tool

Peki USB Disk bölümünde USB belleğiniz gözükmüyorsa ne olacak? Büyük boyutlu bir USB bellek kullanıyorsanız böyle bir sorunla karşılaşmanız normal. Burada Rufus programı devreye giriyor. Rufus programını bilgisayarınıza bu bağlantıdan indirin ve çalıştırın. Geçici olarak kullanacağınız için “Portable” sürümünü indirebilirsiniz.

Remix OS Rufus

Program USB belleğinizi otomatik olarak tanıyacaktır. Büyük bir ihtimalle hiçbir ayarı değiştirmeniz gerekmeyecektir. Ancak Cluster Size boyutunu küçük tutmanızda fayda var. Çünkü biz Cluster Size boyutunu “Varsayılan (Default) değer olarak 8192 bytes seçtiğimizde yazdırma işlemi hata veriyordu. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

ISO Image seçeneğinin yanındaki disk simgesine tıklayarak .iso veya .img dosyasını seçip “Start” butonuna tıklayın. Kısa bir süre içerisinde yazdırma işlemi tamamlanacaktır. Daha sonrasında ise bilgisayarınızı USB belleğiniz ile başlatmanız yeterlidir.

Remix OS’i USB belleğinize başarıyla yazdırabildiniz mi?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz