Remix OS ile Android’i Bilgisayarınızda Kullanın!

5
705

Remix OS ile Android’i bilgisayarınızda kullanmaya ne dersiniz? O zaman bu konumuz tam size göre. Android’i bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız Android’i USB belleğinize atın ve bilgisayarınızda kullanın bu kadar basit.

Android bir klavye veya fare için tasarlanmadığından bilgisayarınıza Android’i bir şekilde yükleseniz bile düzgün bir şekilde kullanamazsınız. Tabi böyle olması, geliştiricileri durdurmadı ve Android deneyimini bilgisayarınızda yaşamanızı sağlayacak Remix OS ortaya çıktı.

Bilgisayarınıza Remix OS yüklemek istiyorsanız bu bağlantıya giderek size uygun olanı indirmeniz yeterlidir.

remix-os-3264-bit

Remix OS’in dil olarak Türkçe’yi desteklediğini ancak ilk kurulum ekranında seçemeyeceğinizi belirtelim. Kurulumu tamamladıktan sonra Türkçe’yi seçebilmeniz mümkün. Ancak her şey tamamen Türkçe değil. Yine de Remix OS’i Türkçe olarak kullanmak isterseniz bu konumuz size yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu konumuzu kullanarak Google Play Store’u Remix OS’e yükleyebilirsiniz.

Bu işletim sistemi, varsayılan olarak USB bellek üzerinden çalışıyor ve USB belleğinize yazdırabilmeniz için bu konumuz size kılavuzluk edecektir.

Bilgisayarınızı USB belleğiniz ile başlattığınızda iki tane mod ile karşılaşıyorsunuz. Bu modları kısaca anlatmamız gerekirse:

  • Guest Mode: Bu mod işletim sistemine göz atmanızı sağlıyor diye açıklarsak yanılıyor olmayın. Yani yüklediğiniz uygulamalar, yaptığınız ayarlar, indirdiğiniz dosyalar bilgisayarınızı kapattığınızda silinmektedir.
  • Resident Mode: Bu mod ile USB belleğiniz taşınabilir bir bilgisayar gibi kullanılabiliyor. Yani yaptığınız ayarlar indirdiğiniz dosyalar hiçbir şekilde silinmiyor. Siz USB belleğinizi hangi bilgisayarınıza takarsanız takın yine her şey bıraktığınız gibi oluyor. Tabi bunun için yüksek bir hafıza depolamanına sahip bir USB bellek kullanmanızı öneriyoruz.

Geliştiricinin önerdiği ve bizim de dikkat etmenizi istediğimiz birkaç bilgi var:

  • Yaklaşık 700 MB boyutundaki dosyayı ister Torrent üzerinden ister kendi sunucuları üzerinden indirebilirsiniz. Yavaş veya sık sık kesilen bağlantılar için Torrent’in kullanılması önerilmektedir.
  • USB belleğiniz en az 8GB boyutunda olmalı ve en az 20 MB/s yazma hızına sahip olmalı. Bir kullanıcının yaşamış olduğu deneyime göre daha yavaş bir hıza sahip USB bellekte bir süre sonra hatalar meydana geldiği belirtilmiştir.
  • İşletim sistemini otomatik olarak güncelleyemiyorsunuz. Bu yüzden yeni bir güncelleme çıktığında en son sürümü siteden indirip USB belleğinize sıfırdan yazdırmanız gerekmektedir.
  • Bildiğiniz gibi Android dokunmatik ekranlara sahip cihazlar için geliştirilmiştir ve dokunmatik ekranlı bilgisayar sayısı çok değil. Bu yüzden dokunmatik ekrana sahip olmayan bir bilgisayar kullanıyorsanız uygulamaların farklı davranışlara sahip olacağını bilmeniz gerekmektedir. Remix OS geliştiricileri, uygulamaları dokunmatik ekrana sahip olmayan bilgisayarlar için uygun hale getirmek için uygulamaların geliştiricileriyle iletişime geçmişler ve geçmeye devam etmektedirler.

Android’i bilgisayarınızda açtığınızda sizi böyle güzel bir ekran bekliyor olacak. 🙂

Remix OS Tekno Bölge

Güncellemeler ve Değişiklikleri

Remix OS’i kullanıyor musunuz?

5 YORUM

  1. […] Bu konumuzda size tanıttığımız bu işletim sistemi, 2.0.102 sürümüne güncellenerek alfa aşamasından beta aşamasına geçti. Yeni güncellemeyle çok sayıda hata düzeltmelerinin yanı sıra 32-bit desteği eklendi. Bu sayede eski bilgisayarlara sahip olan kullanıcılar Android’i bilgisayara getiren bu işletim sistemini kullanabilecekler. […]

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz