“Recovery is not seandroid enforcing” hatası çözümü

13
16178

android-enforcing“Recovery is not seandroid enforcing” hatasıyla karşılaşan çok sayıda arkadaşımız var. Biz de bunun nasıl ortaya çıktığını ve çözümünü bulmak istedik.

Odin programı ile Samsung Galaxy S4 GT-I9505 modeline CWM Recovery yükledik. Recovery Mode’a girmek istediğimizde ekranın sol üst bölümünde alt alta üç satır yazı yazıyordu ve Recovery Mode açılmıyordu. Yazılanlardan bir tanesi sizin de tahmin ettiğiniz gibi “Recovery is not seandroid enforcing”.

Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız işte çözümü:

 1. Telefonu kapatın.
 2. Ses Açma+Ana Menü+Güç tuşlarına basın.
 3. Alt alta üç satır yazı gözüktüğünde ana menü ve güç tuşlarından elinizi çekin, ses açma tuşuna basmaya devam edin.
 4. Recovery Mode açılacaktır.

Farklı bir cihazda bu sorunu yaşıyor ve çözümü biliyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

13 YORUM

 1. merhaba benmim telefon samsung a5 2016 ben de root yaptım fakat telefon açılmıyor. başlangıçta çıkan samsung yazısında kalıyor üzerinde de “recovery ın not seandroid enforcng” yazısı var. Hiç bir şey yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. samsung un sitesinden cihazının firmware ini indirip odin ile yükleyebilirsiniz tek ve kesin çözüm 🙂 yani nasıl bozulduysa aynı şekil geri yüklemesi bu 🙂 olduğunda bi dua edin yeterli 🙂

 3. Arkadaşlar çözümü buldum ve aşırı basit
  GEREKENLER:
  Odin
  Kendi cihazınızın stock RECOVERY DOSYASI
  Usb kablo

  Telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve Odin isimli programı açıyoruz.Odinin Telefonumuzu algılaması için Ses kısma+güç+ana menü tuşuna basılı tutun.
  Custom rom falan yazan bi ekran gelecektir.
  Bu menüde ses açma tuşuna basın.
  Odin telefonu algıladı!

  Odin üzerinden beş seçenek arasından PDA yı seçip stock recovery dosyamızı burdan seçelim ve odin dosyayı algıladığında Start! Tuşuna basalım. İşlem bittiğinde telefon kapanıp açılacak ve herşeyiniz geri gelecek!

 4. Merhaba arkadaşlar benim j 1 2016 telefonum yere düştü ondan sonra custom binary blocked bu fablock dedi ses+güç+home tuşuna bastim bu sefer de recovery is not diye bisey diyor ama ondan ilerisine göremiyorum lütfen yardim edin

 5. Galaksi J3 (2016) (hafıza 8 GB) telefonda hat sorunu oluşmaya başladı kah geliyor kah gidiyordu. Tamire verildi. Geldiğinde telefonun hafızasında yer yoktu, bir resim bile alamıyordu, dolayısıyla kullanamadık. Telefonun sahibi bana getirdiğinde recovrery moda girip, kayıtlardan birini sildim. Odin ile Stock Rom hatası veren telefon, bu kez işleme başladı tamamlanmak üzereyken muhtemelen yer kalmadı ve hata verdi. Yani program tamamlanamadı, bu durumda artık telefon açılmadı, download konuma geliyor ancak recovery konuma geçmek istediğmde “RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING” yazısı çıkıyor.
  Telefonun tekrar recovery moduna geçmesi için ne yapabilirim?
  Teşekkür ederim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz