“Recovery is not seandroid enforcing” hatası çözümü

7
9885

android-enforcing“Recovery is not seandroid enforcing” hatasıyla karşılaşan çok sayıda arkadaşımız var. Biz de bunun nasıl ortaya çıktığını ve çözümünü bulmak istedik.

Odin programı ile Samsung Galaxy S4 GT-I9505 modeline CWM Recovery yükledik. Recovery Mode’a girmek istediğimizde ekranın sol üst bölümünde alt alta üç satır yazı yazıyordu ve Recovery Mode açılmıyordu. Yazılanlardan bir tanesi sizin de tahmin ettiğiniz gibi “Recovery is not seandroid enforcing”.

Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız işte çözümü:

 1. Telefonu kapatın.
 2. Ses Açma+Ana Menü+Güç tuşlarına basın.
 3. Alt alta üç satır yazı gözüktüğünde ana menü ve güç tuşlarından elinizi çekin, ses açma tuşuna basmaya devam edin.
 4. Recovery Mode açılacaktır.

Farklı bir cihazda bu sorunu yaşıyor ve çözümü biliyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Talha Kottaş

  merhaba benmim telefon samsung a5 2016 ben de root yaptım fakat telefon açılmıyor. başlangıçta çıkan samsung yazısında kalıyor üzerinde de “recovery ın not seandroid enforcng” yazısı var. Hiç bir şey yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • nihad

  aynı hatyı tabletimde yaşıyorum galaxy tab a da

 • Eren Yerlikaya

  samsung un sitesinden cihazının firmware ini indirip odin ile yükleyebilirsiniz tek ve kesin çözüm 🙂 yani nasıl bozulduysa aynı şekil geri yüklemesi bu 🙂 olduğunda bi dua edin yeterli 🙂

 • Eren Yerlikaya

  bide şeyi söylemeyi unuttum indirmeniz gereken dosya 1-2 gb ve hiçbir dosyanız kaybolmuyor

 • Bülent Elif Çiloğlu

  https://uploads.disquscdn.com/images/f3247834de57c65dc04ede0c10b31bc36c7615e29e2fbc1bfcb2ef629d5afce6.jpg Samsung J710FQ serisi telefonum Recovery is not seandroid enforcing modunda kaldı ses kısma+güç+home tuşuna basılı tuttuğumda 2 seçenekli arayüz açılıyor yukaru tuşa basıyorum ordan sonra hiç bir şekilde ilerleme olmuyor çok acil telefon emanetti..

 • Blup

  Arkadaşlar çözümü buldum ve aşırı basit
  GEREKENLER:
  Odin
  Kendi cihazınızın stock RECOVERY DOSYASI
  Usb kablo

  Telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve Odin isimli programı açıyoruz.Odinin Telefonumuzu algılaması için Ses kısma+güç+ana menü tuşuna basılı tutun.
  Custom rom falan yazan bi ekran gelecektir.
  Bu menüde ses açma tuşuna basın.
  Odin telefonu algıladı!

  Odin üzerinden beş seçenek arasından PDA yı seçip stock recovery dosyamızı burdan seçelim ve odin dosyayı algıladığında Start! Tuşuna basalım. İşlem bittiğinde telefon kapanıp açılacak ve herşeyiniz geri gelecek!