Play Store Android Marshmallow’da Parmak İzi İstiyor!

0
707

Hepimiz akıllı telefonlarımızda, tabletlerimizde ve akıllı saatlerimizde güvenliğe önem veriyor ve çeşitli önlemler alıyoruz. Peki parmak izi okuyucusuna sahip bir cihaz kullanıyorsanız, güvenlik konusunda daha fazla yararlanmaya ne dersiniz?
 Burada anlatacağımız güvenlik Google Play Store ile alakalı.

Android cihazınızda “Parmak İzi” okuyucusunu kullanıyor musunuz bilmiyoruz ama Android 6.0 Marshmallow ile bir üst seviyeye çıkıyor. Parmak izi okuyucusu Android 6.0 Marshmallow’un en büyük özelliklerinden biri.

Google, Play Store’da yapacağınız alış verişlerde doğrulamanız için parmak izinizle doğrulama seçeneği ekledi ve bu seçenek şu anda Nexus 6P ve Nexus 5X cihazlarında mevcut. Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak ve parmak izi desteğine sahip cihazlarda da bu özelliği kullanabileceksiniz.

Marshmallow_Parmak İzi - 1

Google Play Store’da parmak izi okuyucusu özelliği varsayılan olarak devre dışı. Bunu sizin sonradan etkinleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu özelliğin ayarlarda olup olmadığıyla ilgili bir bildirim de bulunmuyor. Google Play Store ayarlarına bakmadığınız için böyle bir özelliğin olup olmadığını muhtemelen bu yazıyı okuyana dek bilmiyordunuz.

Bu özelliği etkinleştirebilmek için Google Play Store’da ayarlara giderek “Kullanıcı kontrolleri” ayarına gidin. Parmak izi doğrulamasını etkinleştirmek istediğinizde, doğrulamak için sizden Google Play Store şifrenizi girmek zorundasınız. Ayrıca satın almaları gerçekleştirirken parmak izi doğrulaması ile şifre doğrulamasını da kullanabilirsiniz.Marshmallow_Parmak İzi - 2

Cihazınızda parmak izi okuyucusunu kullanıyor musunuz? Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz