Piranha Zoom II Tab 7.0 Yazılım Güncelleme

16
2183

piranhaPiranha Zoom II Tab 7.0 modelini kullanan takipçilerimiz için bu makaleyi hazırladık. Bildiğiniz gibi tablette Jelly Bean yüklü olarak geliyor. Bunu KitKat (4.4.2) sürümüne yükseltelim.

İndirilecekler

 1. PhoenixSuit
 2. Rom Dosyası

Yapılacaklar

1- PhoenixSuit programını kurun.
2- Rom dosyasının içerisindeki .img uzantılı dosyayı masaüstüne çıkartın.
3- PhoenixSuit programını çalıştırın. Firmware -> Image butonuyla masaüstüne çıkarttığınız dosyayı seçin.
4- Tableti kapatın. Ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve ses açma tuşundan elinizi kaldırmadan 5 kez güç tuşuna basın.
5- Bilgisayarınız gerekli sürücüleri yükleyecek. Upgrade butonuna basarak Android KitKat’a yükseltme işlemini başlatabilirsiniz.

PhoenixSuit

16 YORUM

 1. Merhaba çağdaş bey.. Öncelikle yardımlarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.. Şimdi şöyle bir sorum ve sorunum var.. Ben zoom 2 tab 7 cihazımı sorunsuzca 4.4.2’e yükselttim, fakat hem memnun kalmadım hemde şarj su gibi gidiyor.. Ayrica ayarlarda cihaz yöneticileri bir turlu seçilemiyor, yetki verilemiyor, rom’u yeniden yükledim aynı.. Şimdi eski sürüme dönmek istiyorum fakat orjinal 4.2.2 surumunu hic bir uyerde bulamadim cok aradim, firmada orjinal surum sorunluydu zaten diyerek kestirip atti.. Acaba sizde orjinal zoom 2 tab 7 surumu varmi.. Teşekkür ederim..

  • Merhaba,

   Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

   Ayarlar’da Güvenlik bölümünde yer alan Cihaz yöneticileri’ni mi diyorsunuz?

   Malesef, KitKat romundan önceki sürüme dönüş mümkün değil. Yapabileceğiniz en iyi yöntem cihaza root yapıp gereksiz uygulamaları silmek. Tabi rootun garanti dışı bıraktığını belirteyim.

   • Evet, Ayarlar/güvenlik/cihaz yönetimi’den yetki veremiyorum..
    Birde diğer Zoom tab 7 modeli var, bunun için benim istediğim sürüm verilmiş piranha destek sayfasında, bu rom’u yüklesem aynımıdır yada sorun olurmu kararsız kaldım.. Tabi dönüş yok demişsiniz, belki sd kartla reset tuşu ile yada recovery mod ile olabilir diye yazıyorum.. Teşekkürler..

    • Sağ üst taraftan cihaz yöneticileri özelliğini açıp uygulamayı seçtikten sonra etkinleştir diyorsunuz değil mi?

     Dediğim gibi dönüş yok. Ayrıca rom dosyaları modele özeldir. Kısacası siz başka bir modelin rom dosyasını kendini modelinize uygulamaya çalışırsanız cihazı kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Kesinlikle denemeyiniz.

     • Evet açık hale getiriyor etkinleştir diyorum, açık hale geliyor ama hiçbir uygulama etkinleştirilmiyor..

     • Arkadaşımdan tableti istedim, getirince bakacağım. Yarın büyük bir ihtimalle. Ancak size yardım edebilmek adına arkadaşımdan biraz kurcalamasını istedim. “Cihaz yöneticisi” uygulamasını etkinleştiremediğini söyledi. Sizde de aynı durum var sanırım. Bunun yanı sıra aşağıdaki bağlantı üzerinden “Zili çaldır” seçeneğini kullandığında tabletin zili çaldığını diğer kilitleme ve silme seçeneklerinin çalışmadığını söyledi.

      https://www.google.com/android/devicemanager?hl=tr

      Yetki vermeye çalıştığınız “Cihaz yöneticisi” dışında başka uygulama var mı? Biz de deneyelim. Yazılımsal bir sorun olabilir veya uygulama desteklemiyor olabilir. Tablet gelince detaylı ilgileneceğim.

     • Tesekkur ederim gercekten, acikcasi bu kadar ilgi beklemiyordum takdir ettim.. Verdiginiz linkte bendede ayni durum oldu, ses caliyor fakat kilitleme olmuyor.. Cihaz yonetimide dahil play store’den yukleyip kaldirdigim bircok ekran kilitleme widgetine yetki veremedim malesef.. Mesela screen of and lock, screen lock, ve benzer isimle cikan kilitleme uygulamalarindan en az 10 tane denedim malesef ayni, bu sorunda onceki surumde yoktu, hemen kilitleme devreye giriyordu yetkide veriliyordu..
      Piranha musteri hizmetleri onceki surume sorunluydu buna devam edin dedi fakat tek sorun gormedim, asil sorun bu surumde fakat haberleri yok sanirim..

     • Ben teşekkür ederim. 🙂

      Söylediğiniz uygulamaları ben de bir yükleyip cihazı biraz kurcalayacağım. Yarın olumlu olumsuz bir sonuca ulaşırız.

      Piranha markası çalışanları eminim ellerinden geleni yapıyorlardır. Neden öyle geçiştirir gibi bir cevap verdiler şaşırdım açıkçası.

      Son bir şey sormak istiyorum cihazınız rootlu mu acaba?

     • Hayır değil’ daha 1 hafta olmadı alalı, şu ayarlarımı yapabilseydim en kısa zamanda root yapmayı düşünüyorum, malum bazı uygulamalar için gerekli.. Teşekkür ederim, cevabınızı bekleyeceğim..

     • Merhaba,

      Birkaç uygulama yükleyerek denedim. Evet, dediğiniz gibi hiçbir şekilde etkinleştirilmiyor.

      Nexus 4, LG G3, Note 2 cihazlarında buna benzer sorunlar yaşayanlar varmış. Devre dışı bırakmak için “Güvenli mod” kullanıp başarılı olanlar olmuş. Ben de etkinleştirebilmek için bu modu kullandım. Ancak bir sonuç elde edemedim. Android’den kaynaklanan bir sorun. Araştırmam devam ediyor, son sözü yarın söyleyeceğim. 🙂

     • Hocam merhaba, varmı yukardaki sorunla ilgili bir gelîşme, epey oldu ben çok araştırdım ama bi sonuç elde edemedim..

 2. Merhabalar anlatımınızdakileri tamamen gerçekleştirmeme rağmen ‘Fel2Fes Error’ isimli bir hata iletisi alıyoruz.Ne yapmamız gerekir.Yardımcı olursanız sevinirim.
  Rom mu uyumlu değil yoksa şu an halihazırdaki default firmware kullanılamaz durumda o yüzden yükseltme yapmıyor olabilir mi ?Şimdiden teşekkürler.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz