Pil Süresini Uzatın: Battery Time [Sponsor]

0
397

Android cihazlarımız pil süresi konusunda bizi hayal kırıklıklarına uğratabiliyor. Peki ne yapalım?

Android cihaz kullanıp da pil sorunu yaşamayan arkadaşımız var mı? Başka bir şekilde soralım. Birkaç bin lira harcayıp satın aldığınız cihazların şarj sürelerinin günlerce dayanmasını istemez misiniz? Kim istemez değil mi? Pil süresini belki günlerce uzatmıyor ama dakikalar ve hatta saatler uzatan bir uygulama mevcut: Battery Time Saver & Optimizer.

İndirmek İçin: Battery Time Saver & Optimizer

Ücretsiz bir uygulama olan Battery Time ile pil sürenizi uzatabilir, pil sürenizden tasarruf edebilir ve enerjinin boşa harcanmasını engelleyebilirsiniz. Uygulamayı açınca karşınızda kullanımı çok kolay bir arayüz bulacaksınız. “Extend Time – Tap Here” yazısına dokunduğunuzda ise şaşıracaksınız.

“Extend Time – Tap Here” yazısına dokunduğunuzda uygulama cihazınızda optimizasyon yapacak ve cihazınızın Bluetooth veya Kablosuz Ağ (WiFi) özellikleri etkinse kapatarak pilinizin ne kadar süre daha gidebileceğini gösterecektir. Dilerseniz “Turn Off” ile kapatabilir veya “Skip” seçeneği ile ilgili özelliğin açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Battery Saver - Extend TimeBiz yapmış olduğumuz optimizasyonda kablosuz ağ özelliğini kapatarak mevcut sürenin 61 dakika daha uzamasını sağladık. Yani pil 20 saat 23 dakika süre sonra sıfırlanacağına 21 saat 24 dakika süre sonra sıfırlanacak.

İndirmek İçin: Battery Time Saver & Optimizer

Uygulamanın alt kısmında beş tane simge görmüşsünüzdür. Bunlar sırasıyla ekran parlaklığı, ekranın kilitlenmesi, senkronizasyon, bluetooth ve kablosuz ağ ile ilgili seçeneklerdir. Bu simgelere dokunarak ilgili özellikleri etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir ve hatta değerlerinde (saniye, dakika, saat) değişiklikler yapabilirsiniz.

Bluetooth’a dokunduğumuzda özellik etkinleşti ve pil süresinde değişikliği gördünüz, değil mi?

Battery Saver - BluetoothBluetooth teknolojisi bu kadar pil tüketiyor muydu? Sorusu aklımızı kurcalamadı değil. Demek ki Bluetooth teknolojisinde bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

Bluetooth’u devre dışı bırakıp senkronizasyonu etkinleştirdiğimizde ise sonuç aşağıdaki gibi olmaktadır. Şu soruya cevap vermenizi istiyoruz. Senkronizasyon sizin için önemli mi?Battery Saver - SenkronizasyonSenkronizasyon özelliği sizin için önemliyse bunun belirli zaman aralıklarında yapmanızı öneriyoruz. Yani her 10 dakikada bir, her 30 dakikada bir veya her 1 saatte bir.

Battery Saver - Senk. Zaman

İndirmek İçin: Battery Time Saver & Optimizer

Ekran parlaklığını ve ekranın kilitlenme süresini değiştirmek için uygulamaya izin vermeniz gerekmektir. İlgili özelliklerin simgelerinin üzerine dokunduğunuzda bir küçük pencere açılacaktır. “OK” seçeneğine dokunun ve uygulamaya izin verin

Battery Saver - İzin

Ekran parlaklığını otomatik veya yüksek bir değer yerine düşük bir değerde tutmak ve bununla beraber ekranın kilitlenme süresini düşük değerde tutmak da pil süresini etkileyecektir.

Battery Saver - Parlaklık ve Kilit

Android cihazınızda pil tasarrufu yapmak için Battery Time uygulamasını öneriyoruz!

İndirmek İçin: Battery Time Saver & Optimizer

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz