Picasa’ya güle güle deme zamanı!

0
796

Google Picasa

Google, fotoğraflarınızı organize etmenizi, düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlayan kısacası bir fotoğraf hizmeti olan Picasa’yı emekliliğe ayırıyor.

Google dün yaptığı açıklamada tüm odaklarını Google Fotoğraflar’a çevireceklerinden Picasa’nın gelecek aylarda emekli olacağını duyurdu. Google, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yönetmek için iyi bir hizmet olan Picasa’nın emekliliğine birkaç ay tanıyarak verilerinize erişmenizi ve taşıma olanağı sunuyor.

İleriye dönük olarak Google sizin Google Fotoğraflar’a yöneleceğinizi düşünüyor. Aslında mevcut fotoğraflarınız Google Fotoğraflar’da da yer alıyor. Sadece sizin katılmanızı bekliyor. Bu geçişe hazır değilseniz Google, mevcut Web Albümleri’nize erişebilmeniz için yeni bir dizin oluşturulacağını söylüyor. Bu yeni dizinde albümlerinizi görüntüleyebilecek, indirebilecek ve silebileceksiniz. Ancak yeni bir albüm oluşturamayacak veya düzenleyemeyeceksiniz.

Bunların yanı sıra Picasa masaüstü uygulamasını kullanan kullanıcılar bu uygulamanın Google tarafından artık desteklenmeyeceğini bilecekler. Uygulama tamamen kaldırılmayacak ancak kullanmaya devam etmek istiyorlarsa uygulamanın yeni güncelleme almayacağını bilmeleri gerekiyor.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Google LLC
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz