PhilZ Touch Recovery ile Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

3
4674

Signpost along the road to recovery.

Öncelikle recovery hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir custom rom yükleme, root yapma, modlar yükleme veya çeşitli özelleştirmeleri yükleme gibi işlemlerin Philz Touch ile nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Bu işlemler için kesinlikle bir “.zip” dosyasına ihtiyacınız vardır. Sitemizden veya başka sitelerden indirdiğiniz ilgili işleme ait “.zip” dosyasını cihaz hafızasına veya hafıza kartınıza kopyalayıp cihazı Recovery Mode’da başlatmanız yeterli.

Bazı işlemler için “Wipe” işlemlerini yapmanız gerekiyor. “Wipe” işlemleri için ayrı bir konu hazırlayacağımız için bu konuda “Wipe” işlemlerine yer vermedik. Lütfen dikkatli olunuz.

Cihaz Hafızasından Yükleme Yapmak

1- .zip dosyası yüklemek için PhilZ Touch Recovery menüsünden “Install Zip” seçeneğini seçin ve gelen ekrandan cihaz hafızasını seçin. “”/sdcard” yazan seçenek her zaman cihaz hafızasıdır.

PhilZ_Touch-1-1 PhilZ_Touch-1-2

2- Cihaz hafızasını seçip devam ettiğinizde gelen ekrandan “0/” seçeneğini seçin ve yüklemek istediğiniz .zip dosyasını seçin.

PhilZ_Touch-1-3 PhilZ_Touch-1-4

3- .zip dosyasını seçtikten sonra “Yes – Install * .zip” seçeneğini seçerek yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi bitince geri giderek “Reboot System Now” seçeneği ile cihazı yeniden başlatın.

PhilZ_Touch-1-6 PhilZ_Touch-1-5

Hafıza kartından Yükleme Yapmak

1- .zip dosyası yüklemek için PhilZ Touch Recovery menüsünden “Install Zip” seçeneğini seçin ve gelen ekrandan cihaz hafızasını seçin. “”/sdcard1” yazan seçenek her zaman cihaz hafızasıdır.

PhilZ_Touch-2-1 PhilZ_Touch-2-2

2- Gelen ekrandan yüklemek istediğiniz .zip dosyasını seçin ve “Yes – Install * .zip” seçeneğini seçerek yükleme işlemini başlatın.

PhilZ_Touch-2-3 PhilZ_Touch-2-5

3- Yükleme işlemi tamamlanınca geri giderek “Reboot System Now” seçeneği ile cihazı yeniden başlatın.

PhilZ_Touch-2-4

3 YORUM

  1. Merhaba,

    Bütün konuların altında niye yazdınız? Siteye yazılan bütün mesajları tek bir yerden görebiliyorum zaten. 🙂

    Pili çıkartıp takın ve cihazı açın. Yine Recovery Mode mu açılıyor?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz