PhilZ Touch Recovery ile Wipe İşlemleri Nasıl Yapılır?

0
1547

Signpost along the road to recovery.

Öncelikle recovery hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Android kullanıcıları arasında İngilizce adıyla Wipe olarak bilinse de aslında temizleme, silme işlemidir. PhilZ Touch Recovery temizleme işlemleri konusunda gelişmiş özelliklere sahiptir. Android cihazınızı sıfırlamak veya bir rom yüklemek istediğinizde sıfırlama işlemlerini custom recovery ile gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Recovery Mode’a girdiğinizde gelişmiş sıfırlama seçenekleri için “Wipe and Format Options” seçeneğini seçin.

PhilZ_Touch_Wipe_1Karşınıza gelen ekranda yer alan hemen hemen bütün seçenekleri uygulayacağız. Bunu yapmamızın sebebi; farklı sürüm PhilZ Touch Recovery’ler farklı cihazlarda tam işlevsel olmayabiliyor. Hadi başlayalım.

1. İlk önce “Factory Reset” seçeneğini seçin ve gelen ekrandan “Yes – Wipe all user data” seçeneğini seçerek işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.

PhilZ_Touch_Wipe_2 PhilZ_Touch_Wipe_3

2. “Wipe Cache” seçeneğini seçin ve “Yes – Wipe cache” seçeneğini seçerek işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.

PhilZ_Touch_Wipe_4 PhilZ_Touch_Wipe_5

3. “Wipe Dalvik/ART Cache” seçeneğini seçin ve “Yes – Wipe dalvik cache” seçeneğini seçerek işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.

PhilZ_Touch_Wipe_6 PhilZ_Touch_Wipe_7

4. “Wipe User Media” seçeneğini seçin ve “Yes – Wipe all user media” seçeneğini seçerek işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.

Not: Bu işlem kişisel dosyalarınızla ilgilidir. Dosyalarınızı yedeklediyseniz bu işlemi yapınız.

PhilZ_Touch_Wipe_8 PhilZ_Touch_Wipe_9

5. Yeni bir rom yükleyecekseniz sadece “Clean to Install a New ROM” seçeneği işinizi görecektir. Ancak yazımızın başında dediğimiz gibi farklı sürümler farklı cihazlarda tam işlevsel olmadığından ayrıca yukarıdaki işlemleri yapmanızı öneriyoruz. “Clean to Install a New Rom” seçeneğini seçin ve “Yes – Wipe user & system data” seçeneğini seçerek işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca geri gidin.

PhilZ_Touch_Wipe_10 PhilZ_Touch_Wipe_11

Bu yazımızda eksik gördüğünüz bir şeyler var mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz