Panasonic’ten Kaya Gibi Sağlam Bir Telefon!

0
750

Akıllı telefon üreticisi Panasonic özellikle sağlamlılığıyla ön plana çıkan Toughpad FZ-F1 ve FZ-N1 cihazının tanıtımını yaptı.

panasonic-fz-n1-1

Akıllı telefon üreticilerinin kullanıcı kitlesine göre belirlemiş olduğu standartlar bulunuyor. Bazı markalar kameraya önem verirken bazı üreticiler ise performansı ön planda tutabiliyor. Daha akıllı telefonların piyasada olmadığı dönemlerde popüler olan Japon üretici Panasonic, MWC 2016 etkinliğinde, dayanıklılığa önem veren kullanıcılara yönelik ve biraz tuzlu fiyatı bulunan yeni bir akıllı telefonunu tanıttı.

Toughpad ismini verdiği akıllı telefonlarını iki farklı işletim sistemi ile piyasaya süren Panasonic, yeni cihazıyla farklı kullanıcı kitlelerine ulaşmayı hedefliyor. Android işletim sistemini kullanan sürümüne FZ-N1, Windows 10 işletim sistemini kullanan versiyonuna ise FZ-F1  isminin verildiği Toughpad cihazların tüm özellikleri ise tamamen aynı. İki modelinde 4.7 inç HD (1280-720p) ekranı bulunuyor. 4 çekirdekli ve 2.3 GHz hızında Snapdragon işlemci bulunan Toughpad, ayrıca 2GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Tüm kasası dayanıklı malzemeden oluşan akıllı telefon, başarılı geçtiği 2 bin düşme testintinden sonra zor koşullara uygun olduğunu kanıtlamış durumda. Sahip olduğu IP65 ve IP67 sertifikaları sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan cihazla Panasonic, talihsiz durumlarla karşılaşma ihtimalinizi de hesaba katmış.  Telefonun pili 8 saatlik bir normal kullanım sunarken, güç tasarrufu sayesinde bu süreyi 16 saate kadar çıkarabilmek de mümkün. Arka kısmına bir barkod okuyucu eklenen Panasonic Toughpad, barkod okuma işlemini de bu sayede gerçekleştirebiliyor.

Gelelim telefonun fiyatına. Mart ayından itibaren piyasaya sürülecek Toughpad FZ-F1 ve FZ-N1, 1500 -1600$ fiyatı ile oldukça pahalı duruyor.

Bakalım Panasonic yeni akıllı telefonu ile nasıl bir satış rakamına ulaşacak?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz