Oyun Oynarken Videolar Kaydedin!

0
309

Game_RecorderAndroid cihazınızda oyun oynarken, oynadığınız oyunla ilgili video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz veya YouTube gibi bir video paylaşım sitesinde bir kanalız var ve takipçilerinizle oynanış videoları paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için bir uygulama var: Game Recorder+

Game Recorder+ uygulaması Samsung tarafından Galaxy S6, S6 Edge, Note 4, S5, Note 3, S4 ve Note 2 cihazları için geliştirilmiş olup sadece bu cihazlardan birine sahipseniz bu uygulamayı sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Game Recorder+ uygulamasından biraz bahsedelim.

Uygulamayı açıp kamera simgesine dokunduğunuzda cihazınızda kurulu olan oyunlar listelenecektir. Videosunu kaydetmek istediğiniz oyunu seçerek oyunun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Game_Recorder_1 Game_Recorder_2

Seçtiğiniz oyun açıldığında ekranınızın sol tarafında daire şeklinde bir simge göreceksiniz. Bu simgeyi kullanarak video kaydını başlatabilir ve sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz bunun yerini değiştirebilirsiniz.

Bu daire şeklindeki simgede video kaydı sırasında sizin görüntünüz yer alacaktır. Bunu uygulamanın ayarlarında değineceğiz.

Game_Recorder_3

Uygulamanın ayarlarına baktığımızda ihtiyacınız olabilecek her şeyi size sunduğunu düşünüyoruz. Video kaydı sırasında ekranda daire içinde görüntülenecek görüntünüzün boyutunu ayarlayabilirsiniz. Bu görüntünün kaynağı olarak “Ön kamera” ayarını kullanabilir veya galerinizden seçeceğiniz bir görüntü ayarlayabilirsiniz.

Bunun dışında “Dokunma etkileşimini kydt” ayarı ile ekrana dokunduğunuzda, dokunduğunuz noktada beyaz daire görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Ekran videosunu kaydetmek istediğiniz oyunu her seferinde Game Recorder+ içerisinden açmanıza gerek yok. “Hızlı kayıt” ayarını etkinleştirdiğinizde ekran videosunu kaydetmek istediğiniz oyunu direkt olarak uygulama menünüzden açmanız yeterli.

Game_Recorder_4 Game_Recorder_5

Game Recorder+ uygulamasında “Oyun güçlendiricisi” adında cihazınızı optimize etmeye yarayan bir ayar mevcut. Bu ayarı kullanarak video kaydı sırasında herhangi bir sorun yaşamanızı önleyebilirsiniz.

Oyun videonuzun görüntü kalitesi (çözünürlük) ne kadar yüksek olursa takipçileriniz tarafından olumlu geri bildirimler alabileceğinizi belirtelim.

Son olarak ise YouTube hesabınızı ayarlayarak kaydettiğiniz videoları uygulama içerisinden YouTube hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Bir Samsung cihazınıza sahipseniz ve oyun oynanış videoları kaydetmek istiyorsanız bu uygulamayı kullanmanızı öneriyoruz.

Game Recorder+
Game Recorder+

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz