Opera Mini’nin Yeni Güncellemesi Birkaç Yenilik Sunuyor!

0
652

opera

Opera Mini’nin yeni güncellemesi dil seçme, karakod okuma ve birçok yeni özellik sunuyor.

Daha Android hayatımızda yokken Opera Mini internet tarayıcısı cihazlarımızda yerini almıştı. Bu popüler internet tarayıcısını hangimiz kullanmadık ki? Neyse eskilerden konuşmayalım şimdi.

Android’deki Opera Mini yeni bir güncelleme aldı ve uygulamayı cihazınıza yüklediğinizde kurulum ekranında karşımıza ilk olarak dil seçme ekranı geliyor. Daha sonra bu dili ayarlardan değiştirmektense ilk kurulum ekranında dil seçmek gerçekten mantıklı bir davranış olmuş. Hele ki Türkçe desteklemeyen bir stock veya custom rom kullandığınızda dil varsayılan ayarda olacağından dili sonradan değiştirmekle uğraşmayın, direkt olarak kurulum ekranından dili ayarlayın. Tabi bunu sadece Türkçe ile sınırlamamak, yani kendi açımızdan düşünmemek gerekiyor. Dünya genelinde bazı custom romların desteklemediği çok sayıda dil bulunuyor.

Opera Mini 25 Ocak 2016 Güncelleme

Karakodlar ilk çıktığında gerçekten de çok popülerdi ancak şu an o kadar da ilgi çeken bir şey olduğunu düşünmüyoruz açıkçası. Çevremizdeki arkadaşlarımızı düşündüğümüzde karekodun pek kullanılmadığını söyleyebiliriz. Elbette kullanan takipçilerimiz vardır ve neden akıllı telefonunuza ekstra bir uygulama yükleyesiniz ki? Uygulamaya karekod okuyucu (QR kod) ve oluşturucu yeni güncellemede eklendi. Karakod okuyucu ile tarattığınız karekodla ilgili bağlantıya gidebilir veya Opera Mini’nin paylaş butonu ile istediğiniz bağlantıya ait karekod oluşturabilirsiniz.

Son olarak ise uygulamanın yeni sürümü indirme yönetimini geliştiriyor ve bunun dışında her bir kategori (web, resimler, video ve haberler) için farklı arama motoru seçebiliyorsunuz.

Yeni güncelleme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Opera Mini web tarayıcı
Opera Mini web tarayıcı
Developer: Opera
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz