Onu Tek Geçerim: Screenshot Snap

1
1505

Alman yazılım geliştiricisi Ashampoo’yu duymuşsunuzdur. İsim olarak hatırlamasanız bile ürünlerini söylersem kesin olarak hatırlayacağınıza eminim. Burning Studio, WinOptimizer, Snap, Photo Commander, Photo Optimizer ve daha birçok ürün. Hatırladınız mı? 🙂 Android’le bunun ne alakası var diyeceksiniz. Hemen söylüyorum. Ashampoo bilgisayar yazılımı Snap’in Android sürümünü geliştirerek Android dünyasına göz kırpmıştı. Şimdi konunun gidişatını biraz değiştiriyorum.

Android cihazınızda internette gezerken bir yazı gördünüz, çeşitli sitelerde gezerken bir elbise beğendiniz ve ekran görüntüsünü yakaladınız veya oyun oynuyorsunuz oyunun o an ki görüntüsünü yakaladınız. Tamam buraya kadar her şey normal. Peki defterinizden bir fotoğraf çektiniz arkadaşınıza yollayacaksınız, fotoğraf üzerinde düzenleme yapmanız gerekiyor veya her şeyi geçtim fotoğrafa çeşitli şekiller ekleyerek arkadaşlarınızı şaşırtmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacaksınız? Ekran görüntüsü yakalama, kaydetme, düzenleme ve paylaşma gibi tüm işlemleri yapabileceğiniz bir uygulama öneriyorum: Screenshot Snap.

Şunu belirtmek de fayda var. Ekran görüntüleri dışında galerinizden fotoğraflar seçerek veya kameranızdan çektiğiniz fotoğraflarla ilgili işlemler de yapabilirsiniz.

Bir ekran görüntüsü yakaladığınızda uygulama otomatik olarak çalışır. Uygulamanın araç çubuğu ihtiyacınız olabilecek her şeyi size sunuyor. Kalemle çizme, fosforlu kalem kullanma, buğulaştırma, ok çizme, dikdörtgen, çember, düz çizgi çizme, kırpma, görüntü boyutunu değiştirme, metin yazma gibi özelliklerin yanı sıra çeşitli şekiller de içeriyor.

Diyelim ki bir ok çizdiniz. Bu okun rengini değiştirebilir ve ekranınızda yakınlaştırma hareketleriyle kalınlığını değiştirebilirsiniz.

Screenshot-Snap1

Bunlar da ekleyebileceğiniz çeşitli şekillerden bazıları.

ScreenshotSnap2

Uygulamada galeriden fotoğraf seçebileceğiniz, kameranızla fotoğraf çekebileceğiniz ve bunları arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz işlevler bulunuyor.

Evet, bir tane daha işlev var; AshWeb Yüklemesi. Açılımı Ashampoo Webspace  olan fotoğraflarınızı yükleyebileceğiniz bir bulut depolama alanından bahsedeceğim. İlk başta güvenmeyeceksiniz, çünkü bazı ünlülere ait fotoğrafların internete düştüğü şu günlerde, bulut depolamalarına güvenmemeniz normal. Ancak Ashampoo Webspace’in çalışma mantığı biraz farklı. Fotoğrafı yüklersiniz, oluşturulan benzersiz linki arkadaşlarınıza gönderir, onlar fotoğraf görüntüler. Ayrıca siz silmediğiniz zaman 30 gün sonunda Ashampoo Webspace’e yüklediğiniz fotoğraflarınız otomatik olarak silinir.

ScreenshotSnap3 ScreenshotSnap4

Uygulamanın seçenekler menüsünden bahsedeceğim. Araç kutusunu kullanarak herhangi bir işlem yaptığınızda fotoğrafın orijinal haline dönmek için “Sıfırla” seçeneğini, cihazınızda istediğiniz konuma kaydetmek için “Farklı Kaydet” seçeneğini ve fotoğrafı ekranınızda arkaplan olarak ayarlarmak için “Arkaplan olarak ayarla” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın ayarlarından ise fotoğraflarınız kaydedildiğinde .jpg veya .png olmasını belirleyebilirsiniz. .png seçtiğinizde fotoğrafın boyutu da artacaktır. Varsayılan olarak .jpg ayarlıdır. Bunun dışında fotoğraf kalitesini ayarlayabilir, bildirim çubuğunda uygulamayı gösterebilir, uygulamayı geliştirmelerine yardımcı olmak için Ashampoo’ya kullanım verilerini gönderebilir, ekran görüntüsü yakalandığında uygulamanın otomatik olarak çalışmamasını sağlayabilirsiniz.

Screenshot Snap ile kaydedilen fotoğraflar varsayılan olarak cihaz hafızasında uygulamayla aynı klasörde yer almaktadır. Bu kayıt klasörünü değiştirebilmeniz de mümkün.

ScreenShot5 ScreenShot6

Başarılı yazılım geliştiricilerinden biri olan Ashampoo’ya ait ekran görüntüsü yakalama ve daha fazlasını sunan Screenshot Snap uygulamasını kesinlikle öneriyorum. Hatta onu tek geçerim.

Droid Screenshot Free
Droid Screenshot Free
Developer: Ashampoo®
Price: Free
Droid Screenshot
Droid Screenshot
Developer: Ashampoo®
Price: ₺2,99

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz