htc-logo

HTC’nin 2016 yılındaki amiral gemisi sızdı ve iPhone kopyası olacak gibi gözüküyor.

Sizinle daha önce HTC’nin yeni cihazından ve özelliklerinden buradaki konumuzda bahsetmiştik. One M10, geçtiğimiz ekim ayında tanıtılan One A9 cihazına neredeyse tamamen benzese de cihazın ön yüzüyle ilgili çoğu kişinin olumsuz eleştirler yaptığı ve dolayısıyla sevilmeyen HTC logosu yer almıyor.

Daha piyasaya çıkmadan elektronik cihazlarla ilgili sızıntı ve genellikle doğru bilgiler veren Evan Blass (@evleaks) Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı ve bu fotoğrafın One M10 hakkında ilk belirtiler olduğunu söyleyebiliriz. Görünüşe göre cihazın ön kısmında bir ev tuşu, hoparlör ve ön kamera yer alıyor. Bu şekilde ne kadar basit değil mi?

HTC One M10 Evan

HTC logosu olmadan, cihazın iPhone’a benzediğini söyleyebiliriz. Peki sizce de benzemiyor mu? Ancak HTC markasının takipçileri logoyla ilgili Tayvanlı şirketin yaptığı değişiklikten mutlu olacaklar. HTC, geleneksel olarak One serisi cihazlarının ön kısmına eklediği kendi logosu bu yeni cihazda olmayacak.

Tabi ki giden sadece logo değil. HTC’nin amiral gemilerinde popüler hale gelen BoomSound hoparlörler One M10’da yer almıyor. Ekranın üst kısmında geniş bir hoparlör ızgarası yer alsa da BoomSound kalitesinde olmayacağını düşünüyoruz.

Cihazın arka kısmının nasıl olacağı konusunda net bir bilgi yok. Ancak cihazın görünüş olarak One A9/iPhone 6s karışımı gibi bir şey olacağını tahmin edebilirsiniz.

HTC yeni cihazını bu ayın sonunda düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nden sonra düzenleyeceği bir basın toplantısı etkinliğinde duyuracak.

Peki HTC One M10 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Facebook Yorumları

BİR YORUM YAPIN