Müzik Dinlerken Şarkı Sözlerini De Görün

2
14521

Android telefonunuzda müzik dinlemeyi seviyor musunuz? Peki bir  şarkının sözlerini anlamadığınız ya da yabancı bir şarkının sözlerini merak ettiğiniz oluyor mu? O zaman bu uygulama tam size göre.

Bahsedeceğimiz uygulamanın adı musicXmatch.

Uygulama aslında müzik çalar, ancak şarkıyı dinlerken sözlerini otomatik olarak bulup size gösterebiliyor, üstelik eğer destekleniyorsa sözler söylendiği sırada akarak geçebiliyor. (Şarkıya eşlik etmeyi sevenlerdenseniz mükkemmel bir özellik)

Uygulamanın düzgün çalışması için şarkılarınızın düzgün olarak etiketlenmesi yani şarkı adı ve albüm gibi bilgilerinin şarkı içerisine yazılmış olması önemli. Eğer müzik kütüphanenizi düzenli tutanlardansanız bu sizin için pek de problem olmayacaktır.

Her ne kadar musicXmatch ayrı bir müzik çalar olsa da diğer müzik oynatıcılardan şarkılarınızı dinlerken de otomatik olarak bildirim gösteriyor ve dilerseniz çıkan küçük albüm resmi baloncuğuna tıklayarak şarkı sözlerini küçük pop-up pencereden takip edebiliyorsunuz.

musicxmatch_ekran_görüntü

Şarkı sözü bulunan ancak şarkıyla senkronize olma özelliği olmayan şarkılar için bir hesap alarak senkronizasyona katkıda bulunabilirsiniz. Eğer şarkı sözü veri tabanında bulunamazsa size “Lady Gaga bu şarkının sözlerini çaldı ve şapka olarak kullanıyor.” gibi şakalar yapabiliyor.

Uygulamanın diğer bir özelliği ise bulunduğunuz ortamda çalan şarkıyı dinleyerek bulabilme özelliği. Ayrıca uygulamanın Türkçe dil desteği mevcut.

Oldukça başarılı bulduğumuz bu uygulamayı tavsiye ediyoruz.

Musixmatch Music Lyrics Player
Musixmatch Music Lyrics Player
Developer: Unknown
Price: Free

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz