Muhtelemelen kullanmadığınız Android kısayolları

0
1033

Android işletim sisteminde muhtemelen kullanmadığınız Android kısayollarını öğrenmek ister misiniz?

Android cihazınızda kullanımı kolaylaştıracak bazı kısayolları sizin için bir araya getirdik. Hadi fazla uzatmadan başlayalım.

Güç tuşuna çift basarak kamerayı açın:

Cihazınız cebinizde veya masanın üstünde kilitli halde iken acil olarak kameraya mı ihtiyacınız oldu? Android 6.0.1 Marshmallow kullanıyorsanız güç tuşuna çift basarak kamerayı açabilirsiniz. Android 6.0.1 Marshmallow yüklü Samsung Galaxy Akıllı telefon kullanıyorsanız ana ekran tuşuna çift basarak da açabilirsiniz. Ayarlamak için cihazınızın ayarlar kısmına göz atın.

Screenshot_20160508-141213

Uygulamalarınızı hızlıca arayın:

Cihazınızda bulunan herhangi bir uygulamayı “Google”  uygulaması veya “Google Asistan Launcher” ile hızlıca bulabilirsiniz. Ayrıca “Google” uygulaması ile resim, müzik, video gibi dosyaları da hızlıca arayabilirsiniz. “Google” uygulamasının arama çubuğunu ana ekranınızın “Widgetlar” bölümüne görerek ekleyebilirsiniz.

Screenshot_20160508-145758

Smart Lock ile daha hızlı kilit açın:

Android cihazınızda hızlı kilit açmanıza yarayan bu özellik ile cihazınız elinizde veya cebinizde iken desen, şifre, pin gibi kilidinizi girmeden hızlı açabileceğiniz bu özellik hakkında daha fazla bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Screenshot_20160508-162805

Ana ekranınıza bir kişiye ait doğrudan arama veya mesaj gönderme kısayolu ekleyin:

Sık sık arayıp veya mesaj attığınız kişileri ana ekrana ekleyerek hızlıca arayabilir ve mesaj atabilirsiniz. Bunun için ana ekranınızın “Widgetlar” bölümüne görerek “Kişiler” altındaki “Doğrudan ara” veya “Doğrudan ileti” seçeneğe basılı tutarak ana ekranınız da eklemek istediğiniz yere yerleştirip sonra istediğiniz kişiyi rehberinizden seçebilirsiniz.

Screenshot_20160508-154451Hızlıca duvar kağıdınızı değiştirin:

Duvar kağıdınızı değiştirmek için cihazınızın ayarlar bölümüne veya galeri uygulamasına girmek zorunda değilsiniz. Ana ekran seçeneklerinden kolay ve hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Screenshot_20160508-165421

Bu Android kısayollarını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz