MIUI Romuna Türkçe Ekleme Aracı: jBart

0
5819

MIUI_Android

Her ne kadar MIUI romlarında Türkçe destekli olarak gelse de son çıkan romlarında Türkçe malesef bulunmamaktadır. Bu romları Türkçe’ye çevirmek için bir program mevcut: jBart

MIUI romlarını Türkçe’ye çevirmek için kullanabileceğiniz programı aşağıdan indirebilir ve istediğiniz MIUI romunu Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

jBart v2a: İndir

Programın Türkçe olduğunu belirtelim. Ancak program sistem dilini otomatik olarak algılamadığından İngilizce olarak açılmaktadır. jBart programını Türkçe yapmak için önce “Settings” seçeneğini seçin.

jBart Dil Ayarı -1

Açılan Ayarlar (Settings) ekranında programı Türkçe yapmak için aşağıda bulunan “Interface Language” kısmını Türkçe yaptıktan sonra yanındaki onay işaretine tıklayarak programın yeniden başlamasını sağlayın.

Ayrıca “Language” ve “TimeZone” bölümlerini de ayarlamanızı öneriyoruz. Burada ayarlayacağınız bilgiler rom dosyasına eklenecektir. Peki ne işe yarayacak diye soruyorsanız hemen cevaplayalım. Romu Android cihazınıza yükledikten sonra ilk açılışta dilinin Türkçe olmasını ve zaman dilinin ülkemize göre ayarlı olmasını sağlayacak.

Dil (Language) bölümünden “Turkish (tr_TR)”, Zaman Dilimi (TimeZone) bölümünden ise “Athens, Istanbul (Europe/Athens)” ayarını seçmeniz yeterlidir.

jBart Dil Ayarı -2

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz