MIUI 7’de Uygulama Yüklerkenki Güvenlik Engeli Nasıl Kaldırılır?

0
6767

MIUI_Android

MIUI 7 romunu kullanıyorsanız yedeklediğiniz veya internetten indirdiğiniz uygulamalara ait .apk dosyalarını yüklemek istediğinizde sizi sinir edecek bir güvenlik uyarısı verecektir. Biz buna uygulama yükleme veya güvenlik engeli diyoruz. Bu güvenlik uyarısıyla sizi 10 saniye bekletecektir. Ne kadar sinir bozucu değil mi?

Android cihazınıza Google Play Store veya başka bir uygulama mağazası dışından uygulama yüklemek istediğinizde sizi bir güvenlik engeliyle karşı karşı bırakması normal. İsterseniz devam edersiniz, isterseniz devam etmeniz. Ancak MIUI 7’de devam edebilmeniz için 10 saniye beklemeniz gerekiyor. Bunu kim ister? Hadi o zaman bu güvenlik engelini kaldıralım.

Başlamadan önce şunu belirtelim. Bu güvenlik engeli bütün Android romlarında varsayılan olarak mevcuttur. Ancak bu, başka şekillerde kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir. İsteyen kullanıcılar bunu devre dışı bırakabiliyorlar.

Cihazınızdan “Ayarlar -> Ek ayarlar -> Gizlilik” bölümüne gidin.

MIUI 7 - Guvenlik 1 MIUI 7 - Guvenlik 2

Gizlilik bölümünden “Cihaz yönetimi” ayarına gidin ve “Bilinmeyen kaynaklar” ayarını “İzin ver” olarak değiştirin.

MIUI 7 - Guvenlik 3 MIUI 7 - Guvenlik 4

Bu ayarı değiştirdiğinizde uygulama dosyası yüklemek istediğinizde güvenlik engeli gibi bir sorunla karşılaşmayacak ve uygulamalarınızı sorunsuzca yükleyebileceksiniz. Stock Android romunda bu ayarın doğrudan Ayarlar -> Güvenlik bölümünde yer aldığını ayrıca belirtelim.

Bu rehberimiz size yardımcı oldu mu? Uygulama yüklerken gerçekten de böyle bir uyarıya gerek var mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz? Bunun yanı sıra Google Play Store’u veya herhangi bir uygulama mağazasınu kullanmayarak uygulama dosyaları (.apk) yüklüyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz