MIUI 7 Romuna Türkçe Nasıl Eklenir?

7
4042

MIUI_Android

MIUI 7 romunda Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Romu Türkçe olarak kullanmak hakkımız değil mi?

MIUI 7 romları geliştirme aşamasında oldukları için romlarda Türkçe seçeneği bulunmamaktadır. Zamanla eklenecektir tabi ki. Beklemeye gerek var mı sizce? 🙂

Türkçe dil seçeneği eklemek için öncelikle buradan kullanacağınız jBart programını indirin. Arşiv dosyasını bir klasöre çıkartın ve programı çalıştırın.

Programı açtığınızda sol taraftan “Rom Dosyası” seçeneğini seçin. Rom türü olarak tabi ki MIUI v7 seçiyoruz. Rom dosyası olarak indirmiş olduğumuz kendi cihazımıza ait MIUI 7 romunu seçiyoruz. Çeviri olarak hangi dili eklemek istiyorsanız onu seçin. Türkçe dışında başka bir dil eklemek istiyor musunuz? 🙂 Bu arada çeviri yapan, emek harcayan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bunlardan sonra ise “Tekrar derle” butonuna tıklıyoruz.

İşlem için internet bağlantınızın olması gerektiğini buraya not olarak düşelim. Program Türkçe dil dosyalarını internetten indireceğinden internet bağlantınız olmalıdır.

MIUI 7 Türkçe Ekle - 1

Program romu hem parçalara ayıracak hem de otomatik olarak toplayacak. Bu işlem bilgisayarınızın özelliklerine göre kısa bir sürede de tamamlanabilir, uzun bir sürede de…

MIUI 7 Türkçe Ekle - 2

Programın alt kısmında “Signing file…” yazısını gördüğünüzde işlemin tamamlanmak üzere olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak bu dosyayı imzalama işlemi biraz uzun sürebiliyor. Sabırlı olmanızda fayda var.

MIUI 7 Türkçe Ekle - 3

İşlem tamamlandığında size bir bilgi penceresi gösterecek. Bu bilgi penceresinde “All jobs done” yazısını görüyorsanız işlem tamamlanmıştır. Ayrıca bu bilgi penceresinde rom dosyasının nerede olduğunu ve rom dosyasının MD5 bilgileri yer almaktadır. Rom dosyası “jBart-master” klasöründe yer alan “output” klasöründe bulunmaktadır.

MIUI 7 Türkçe Ekle - 4

Kendi cihazınız için indirdiğiniz MIUI 7 romuna Türkçe eklediniz mi?

7 YORUM

   • Teşekkürler sağolun bir sorum daha var.

    Ben s3 mini için miui 7 yi yükledim şimdi stock roma ihtiyaç var mı yoksa normal şekilde mi kurmalıyım
    Wipe işlemlerini tamamen mi yoksa
    günceller gibi wipe dalvik cache + partition şeklinde mi yapmalıyım?

    • Stock roma ihtiyacınız bulunmamaktadır. Tabi istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda hemen yükleyip cihazınızı kısa sürede kullanılabilir hale getirmeniz için stock rom bilgisayarınızda bulunsun. Önleminizi alın yani. 🙂

     Tüm wipe işlemlerini yaparak yüklemelisiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz