MIUI 7 Romlarında Titreşim Yoğunluğu Nasıl Değiştirilir?

0
1415

MIUI_Android

MIUI 7 romunu titreşim özelliğinde çok kullanıyorsanız titreşim yoğunluğu sizi rahatsız edecek boyuttadır. Hatta yanımızdaki bir arkadaşımızın masanın üzerinde duran ve arama geldiğinde titreyen telefonundan korktuğuna şahit olduk. O an güldük ama bu bizim açımızdan çözmemiz gereken bir sorundu.

MIUI 7 romunda titreşim yoğunluğu sizi rahatsız ediyorsa doğru yerdesiniz. Hadi bunu değiştirelim.

MIUI 7 romlarında telefonun titreşim yoğunluğu ayarı alışılmışın dışında yani normalde Ayarlar – Ses bölümünde yer alan bu ayar başka bir yerde bulunmaktadır. Titreşim yoğunluğunu azaltalım da arkadaşlarımız korkmasın. 🙂

Yapmanız gereken şey çok basit. Ayarlar -> Fabrika ayarları (Factory settings) -> Titreşim gücü (Vibration strength) -> Bildirim (Notification) yolunu izlemeniz yeterli. Burada yapacağınız herhangi bir ayar sizin gelen arama ve mesaj gibi bildirimlerinizi etkileyecektir.

MIUI 7 Titreşim Yoğunluğu

Görsellerde görebildiğiniz gibi bazı yerlerin İngilizce olduğunu fark etmişsinizdir. Hatta kullandığınız romda her şey İngilizce olabilir. Peki neden böyle? MIUI 7 romlarının geliştirilmesi hâlâ devam etmekte ve Türkçe dili henüz varsayılan olarak eklenmedi. Yani rom içerisindeki ayarlardan dili değiştirmek istediğinizde Türkçe dil seçeneği bulunmamakta. Türkçe’yi sonradan roma kendiniz eklemeniz gerekmektedir. Siz kendi cihazınıza ait MIUI 7 romuna Türkçe eklemek isterseniz burada yer alan konuyu kullanmanız yeterli.

Cihazınıza MIUI romunu yüklemek isterseniz bu başlıktaki konulara bakmanız gerekiyor. Zaman zaman farklı marka ve modeller için MIUI rom paylaşıyoruz. Sizin cihazınız için de paylaşmış olabiliriz. Eğer kullanmış olduğunuz cihaz için MIUI rom yoksa lütfen Soru Cevap bölümümüzü kullanarak istekte bulununuz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz