Microsoft’un Yeni Uygulamasıyla Microsoft Hesabınızı Android Cihazınızla Koruyun

1
766

Microsoft, iki aşamalı doğrulama işlemini kolaylıştırmak ve Microsoft hesabınızın güvenliğini arttırmak için “Microsoft Hesabı” isimli yeni bir Android uygulaması yayınladı.

Microsoft Hesabınız, yani @live, @hotmail, @windowslive ya da @outlook gibi uzantılara sahip olan hesaplarınız artık Xbox’tan Windows’a bir çok yerde kullanılıyor.

Microsoft, hesabınızın güvenliğini sağlamak için belirli durumlarda telefon numaranıza ya da ikinci bir e-posta adresinize bir şifre göndererek bunu girmenizi sağlayarak iki aşamalı bir doğrulama sağlıyordu.

Bu uygulamanın çalışma mantığı ise oldukça basit ve kolay. Hesabınız için bir doğrulamaya gereksinim olduğunda telefonunuza bir bildirim geliyor ve tek yapmanız gereken bu bildirimi onaylamak. Ardından girişiniz otomatik olarak tamamlanmış oluyor ve saldırganlar eğer telefonunuz ellerinde olmadığı durumlarda hesabınıza erişemiyor.

Tabii ki diğer doğrulama seçeneklerinin kullanılması, her girişte iki aşamalı doğrulama yapılması da mümkün.

Uygulamayı ilk kurduğunuzda hesabınızın şifresiyle giriş yapmanız ve alternatif doğrulama yöntemlerinden biriyle hesabınızı doğrulamnız isteniyor. Bu aşamaları tamamladıktan sonra uygulama kullanıma hazır hale geliyor.

msaccount2 msaccount3

İstediğiniz durumlarda kendiniz de bir güvenlik kodu üreterek kullanabilirsiniz.

 

 

msaccount4

 

Güvenli giriş geldiğinde gelen bildirim ise aşağıdaki gibi:

 

msaccount

The app was not found in the store. 🙁

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz