Microsoft Translator, Çevrimdışı Dil Paketi Özelliğine Sahip!

0
651

Microsoft Translator

Microsoft Translator uygulamasının yeni güncellemesi ile çevrimdışı kullanabilmek için dil paketleri indirebileceksiniz.Yabancı diliniz çok iyi olsa da bir dildeki bütün kelimeleri bilemezsiniz ve bundan dolayı çeşitli dil çeviri uygulamaları veya sözlükler kullanıyorsunuzdur. Tabi bu uygulamaların en popüleri Google Çeviri uygulaması. Hangi işletim sistemine sahip olursanız olun çeviri konusunda alternatif uygulamalar mevcut, elbette.

Android’de ben de varım diyen Microsoft, geçtiğimiz ağustos ayında Microsoft Translator uygulamasını yayınlamıştı. En son yayınlanan güncelleme ile artık uygulamayı çevrimdışı kullanabilmek için farklı dil paketleri indirebileceksiniz. Ancak bütün dillerin desteklenmese de Türkçe dilinin desteklendiğini belirtelim. Uygulama ile İngilizce varsayılan olarak yüklü bir şekilde geliyor ve siz çevrimdışı kullanmak istediğiniz dili indirmeniz gerekiyor. Çevrimdışı dil desteği sunan bütün diller ise şöyle: Türkçe, Basitleştirilmiş Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe (Polonya), Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Vietnam Dili.

Çevrimdışı olarak yukarıdaki dillerde metinleri çevirebilirsiniz. Ancak sesli çeviri özelliği şu anda desteklenmiyor. Yani metinleri yazmanız gerekmekte. İndirdiğiniz dil paketi ile çevrimdışıyken bile metinlerini çevirebileceksiniz.

Herhangi bir dile ait dil paketi indirmek için uygulamada bağlam menüsünden (üç nokta ile açılır) Çevrimdışı Diller (Offline Languages) seçeneğine tıklayıp açılan ekrandan indirmek istediğiniz dile dokunmanız yeterli. Bu paketleri bir kablosuz ağa bağlıyken indirmenizi öneriyoruz

Microsoft Translator uygulamasını kullanıyor musunuz?

Microsoft Çevirmen
Microsoft Çevirmen

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz