Microsoft SwiftKey’i Satın Alıyor!

1
161

Swiftkey

Bildiğiniz gibi Microsoft, Android işletim sistemli cihazlar için kendi uygulamalarını yayınlıyor. Bunların arasında SwiftKey uygulaması da eklenmek üzere.

Financial Times’ın bildirdiğine göre Microsoft klavye uygulaması geliştiricisi SwiftKey’i 250 Milyon Dolar fiyatına satın alacak. Milyonlarca Android cihaz üzerinde kullanılan klavye uygulamasını ile Microsoft daha çok cihaza yakında ulaşabilecek.

Microsoft’un bu konuda ne planladığını gerçekten bilmemiz imkansız. Ancak SwiftKey’in tahmin motorundaki yapay zeka teknolojisi gerçekten ilgi çekici. Belki de Microsoft bu teknolojiyi kullanarak diğer işletim sistemleri için de uygulamalar geliştirecek belki de Cortana’yı… Kim bilir? Microsoft, Android üzerinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip uygulamayı yine aynı şekilde kullanıcılara sunacak gibi gözüküyor. Sadece isim değiştirebilir o kadar.

Uygulama, Google Play Store üzerinde Android kullanıcılarına ücretli olarak satıldığında bile en iyi klavye uygulamalarından biri olmuştur ve yıllardır bundan ödün vermemiştir. Uygulama temalarla da ön plana çıktı ve ancak bu temalardaki başarısı pek konuşulmadı. Yani tema satışları iyi mi değil mi, bilmiyoruz. Bu konuda endişelenmelerine artık gerek yok. Çünkü Microsoft ödemeleri yapacak

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SwiftKey Klavye
SwiftKey Klavye
Developer: SwiftKey
Price: Free

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz