Marshmallow’da Saat Geri Kalıyor!

0
2086

Google-Marshmallow

Mashmallow güncellemesi alan Android kullanıcıları Google’a hata raporu gönderdiler. Peki bu hata ne?

Android kullanıcıları önemli bir hata bildiriminde bulundular. Marshmallow kullanan bazı cihazlarda 24 saatlik bir zaman diliminde saat 30 dakika gecikiyor. Sabahları Android cihazınızla uyanıyorsanız bu hataya ses verin! Sadece uyanmak mı? Bunun yanında hatırlatıcılar, takvimler, etkinlikler hepsi gecikebilir.

Başka bir kullanıcı Nexus 5 cihazında aynı sorunu yaşadığını ve saatin 30 dakika geri kaldığını belirtmiş. Ayrıca Marshmallow güncellemesine kadar herhangi bir sorun olmadığını vurgulamış.Bir kullanıcının yazdığına göre saat senkronizasyonu açık olsun veya olmasın saat yavaş çalışıyor ve hatta bir gecede yaklaşık 8 dakika geri kalmış. Ancak her zaman bu kadar dakika geri kalmadığını belirtmiş.

Aynı rapora göre uçak modunu etkinleştirmek saati düzeltiyor. Bunun yanı sıra cihazı yeniden başlatmak da sorunu gideriyor. Herhangi bir sorun yaşıyorsanız bu yöntemleri denemenizi öneriyoruz.  Bunlar geçici bir çözüm olsa da kalıcı bir çözüm için yeni güncellemeyi beklemekten başka bir çare yok.

Google çalışanlarının bu sorunun farkında olduğunu belirtelim.  Umarız şirket bu sorunu en yakın sürede düzeltir, yoksa ileride büyük sorunlara açabilecek gibi gözüküyor.

Marshmallow kullanıyorsanız cihazınızda böyle bir sorun yaşadınız mı? Bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz