Marshmallow için Xposed zamanı!

5
4361

Xposed-Framework-for-Android

Artık cihazlarımızda Marshmallow kullanmaya başlıyoruz. Peki Xposed Framework’den mahrum mu kalalım? Marshmallow için Xposed artık yüklenebilir!

Xposed hakkında hiçbir bilginiz yoksa, lütfen öncelikle bu makalemizi okuyunuz. Bunun yanı sıra bilmenizi istediğimiz birkaç önemli var. Bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz önemli bilgileri okumadan aşağıdaki işlemleri uygulamamanızı öneriyoruz.

Buradaki işlemler Android 6.0.x Marshmallow yüklü cihazlar içindir. Android 5.x.x Lollipop yüklü cihazınıza Xposed Framework kurmak isterseniz bu bağlantıdaki konumuzdan ulaşabilirsiniz.

İşlemcinizle ilgili bilgi almak için “Telefon Bilgileri” uygulamasını kullanabilirsiniz. Buna benzer bir uygulamaya sahipseniz, kullandığınız uygulama içerisinde “CPU, Processor, Kernel Architecture” başlıklarında işlemcinizle ilgili bilgilere ulaşabilmeniz mümkün.

Telefon Bilgileri
Telefon Bilgileri
Developer: SALRSoft
Price: Free

Peki Xposed’ı Nasıl Yükleyeceksiniz?

  • İhtiyacınız olacak dosyayı cihazınızın işlemcisine göre indirin.
    İşlemciniz “arm” ise buradan
    İşlemciniz “arm64” ise buradan
    İşlemciniz “x86” ise buradan – Intel işlemciye sahip cihazlar
  • İndirdiğiniz dosyanın içerisinde .zip ve .apk uzantılı iki dosya mevcut. Bunları cihaz hafızasına kopyalayın.
  • Bunlardan .zip uzantılı olanını Custom Recovery ile yüklemeniz gerekmektedir. Cihazınız için Custom Recovery dosyasını bu başlıkta paylaşmış olabiliriz.
  • .zip uzantılı dosyayı yükledikten sonra .apk uzantılı dosyayı normal bir şekilde yükleyin.

Önemli: Samsung stock romlarında bootloop sorununa sebep olmaktadır. Ayrıca kullandığınız custom rom, stock rom üzerine inşa edildiyse yine aynı sorunla karşılaşırsınız. Lütfen buradaki işlemleri denemeyiniz!

Cihazınıza Xposed Framework’ü başarılı bir şekilde yükleyebildiniz mi?

5 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz