Lonely Planet Gezi Rehberleri Uygulama Mağazalarında!

0
484

Lonely Planet Logo

Gezi rehberleriyle bilinen ünlü Lonely Planet, uygulama mağazalarında yerini aldı!

Lonely Planet, tüm dünyadaki gezginler tarafından, çok sayıda şehri ve konumu kapsayan ve uzmanlar ve yerel kılavuzları kullanarak bütün gezilecek yerler hakkında en iyi tavsiyelerin yer aldığı küçük gezi rehberleriyle bilinmektedir. Bu rehberler artık akıllı telefonlarınızda yerini aldı. Uygulamanın hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde yer aldığını ve ilk sürüm olmasına rağmen uygulamanın gerçekten güzel olduğunu belirtelim.

Lonely Planet, uygulamanın tamamında beyaz arka plan ve tema kullanıyor. Bu sayede her bir fotoğrafa ve detaya odaklanmak daha kolay bir hale getirilmiş. Uygulamayı ilk açtığınızda Amsterdam’dan Barselona’ya, Dubai’den İstanbul’a kadar tam tamına 37 şehire ait rehbere ulaşabiliyorsunuz. Bir şehri seçtiğinizde şehire ait rehber cihazınıza indiriliyor. Bu rehberi kullanarak şehirde yapılacakları keşfedebilir, şehrin çevrim dışı da çalışabilen haritasına ulaşabilir ve şehrin genel bir geçmişini okuyabilirsiniz.

Lonely Planet’in YouTube kanalında uygulama hakkında yayınlanan bir tanıtıcı videoda İstanbul ele alınmış. Bu konuda gururlandığımızı söyleyebiliriz.

Uygulamada yer alan kategoriler ve aramaları otomatik olarak filtrelenebiliyor ve bunun yanı sıra para birimi dönüştürücüsü de uygulamada yer almakta. Ayrıca uygulama sayesinde bütçenizi gideceğiniz şehrin para birimine dönüştürerek o şehirde fiyatların nasıl olduğunu görebilir ve neler yapabileceğiniz hakkında kısa ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Şehirde gideceğinize gezeceğiniz her bir yer uygulama içerisinde bir fotoğraf, telefon numarası, internet sitesi ve haritada nerede olduğu ile kısa bir açıklamaya sahip. Ayrıca gitmek istediğiniz bir yere uygulama içerisinden daha kısa bir şekilde ulaşmak isterseniz favorilerinize ekleyebilirsiniz. Uygulama gerçekten iyi ve kullanımı çok kolay.

Guides by Lonely Planet uygulaması ücretsiz ve tüm şehir rehberleri şu anda ücretsiz. Biletinizi alın ve gezmeye başlayın. Uçak biletinizde indirim isterseniz bu bağlantıda yer alan Aerobilet ile ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz.

Guides by Lonely Planet
Guides by Lonely Planet
Developer: Lonely Planet
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz