LG G4’e Android 6.0 Marshmallow Geldi!

0
339

Android pazarında ki en büyük markalardan biri olan Güney Koreli teknoloji devi LG, geçtiğimiz aylarda duyrulan yeni amiral gemisi G4 için verdiği sözü tuttu ve cihaz için Android 6.0 Marshmallow sürümünün firmware dosyasını yayınladı.

lg g4

Şirketin resmi sitesi üzerinden yayınlanan firmware dosyası, ilk olarak Polonya için yayınlandı. Mevcut Nexus serisinin dışındaki ilk Android Marshmallow güncellemesini alan G4 için ilerleyen günlerde Almanya ve bir kaç ülkede de kullanıma sunulacağı haberi gelmişti. Bu haberin ardından Türkiye’deki bir çok kullanıcının “Android 6.0 güncellemesi ne zaman gelecek” sorusu, nihayet bugün cevap buldu ve Güney Koreli teknoloji devi resmi olarak Marshmallow güncellemesini G4 modeli için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bir çok Avrupa ülkesinde yayınladı.

Yayınlanan sürümün tam optimize edilip edilmediğini bilmiyoruz ancak KDZ dosyası olarak yayınlandığından yükleme biraz daha zor gibi görünüyor. Yaklaşık 1.6 Gb boyutunda olan dosyayı Lg sunucusundan indirip LG Mobile Support Tool ile G4 cihazınıza yüklemek mümkün.

LG G4 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi ile Gelen Yenilikler:

  • Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile G4’e geldiğini düşündüğümüz en büyük yenilik, MicroSD kartın dahili hafıza olarak kullanılabilmesi.
  • Android 6.0 Marshmallow’un en önemli yeniliklerinden biri olan daha gelişmiş uygulama izinleri.
  • Yeni MemoCapture+ ve AirDrive uygulamaları
  • Pil ömrünü uzatmak için Android 6.0 Marshmallow ile gelen Doze özelliği.
  • Alarmları dahi kapatan gelişmiş rahatsız etme modu.

lg g4 marshmallow teknobolge.com

An itibari ile Türkiye’deki G4 kullanıcıları için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin, bir hafta içersinde tüm kulanıcılara dağıtılmasını bekliyoruz. Tekrar belirtmemiz gerekir ki LG’nin yayınladığı bu dosya final sürümü değil ve kullanıcılar hatalarla karşılaşabilir. Güncellemede sorun yaşayan kullanıcılar, LG ile irtibata geçerek destek alabilirler.

LG G4’e gelen Marshmallow güncellemesini nasıl buldunuz? Bu güncellemeyi yüklediniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz