LG G Watch Akıllı Saat İncelemesi

0
464


Giyilebilir teknoloji dünyasında hatrı sayılır bir yer tutmaya başlayan Android Wear’ın ilk akıllı saatlerinden LG G Watch’ı inceliyoruz.

LG G Watch İncelemesi

Tasarım

LG G Watch, kare tasarıma sahip akıllı saatlerden biri. Android Wear teknolojisini bizle tanıştıran ilk cihazlardan biri olduğundan, sonrasında çıkan cihazlara göre biraz daha kalın durabiliyor. Ancak kolunuza taktığınızda cihazın kalınlığının kabul edilebilir düzeyde olduğunu ve rahatsızlık vermediğini söyleyelim.

Cihazın IPX67 su dayanıklıklık sertifikası var. Bu da elinizi yıkarken su gelmesinden korkmamanıza gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Ancak bir çok cihaz gibi G Watch uzun süre su altında kalmaya ya da tuzlu suya karşı dayanıklı değil, bu yüzden denize/havuza girereken ya da uzun süren bir duş sefasından önce cihazı çıkarmanızı tavsiye ederiz.

lg-g-watch-android-wear

Ekran

Cihazın üstünde 1.65 inch 280×280 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran bulunmakta. Bu çözünürlük göze az gelse de zaten küçük bir ekran ve “saat” teknolojisinden bahsettiğimizden yeterli. Cihaz “her zaman açık” ekran modunu destekliyor. Yani saatiniz her zaman saati gösterebiliyor.

lg-g-watch-android-wear3-hi

Performans

Bir saatten bahsettiğimiz için LG G Watch’ın yeterli bir performansı olduğunu söyleyebiliriz.

Pil Ömrü

Ekran açık modu aktifken normal kullanımda saatin pili 1 günü rahat çıkarıyor hatta geçiyor. Ancak saatinizle fazla haşır neşir olursanız gün içinde de şarj etmeniz gerekebilir.

Cihazda 400mAh batarya kullanılmış. Şarj etmek için USB adaptörünün kablosunu bağladığımız bir “şarj beşiği” mevcut. Saat mıknatıslı olarak bu alete yapışıyor ve şarj oluyor.

Bağlantı

Cihaz’da telefonunuza bağlanmak için Bluetooth teknolojisi bulunuyor. Cihaz Android 4.3 ve üzerini destekleyen Android cihazlarlar ve iOS işletim sistemini kullananlar cihazlarla birlikte çalışabiliyor. Kendisi Android olduğundan dolayı en iyi performansı en son Android sürümüyle verdiğini söyleyebiliriz.

Cihazda ne yazık ki WiFi ya da SIM kart desteği yok. İnternet bağlantısı ve GPS bilgisi bağlı olunan mobil cihazdan bluetooth aracılığıyla alınıyor. Yani telefonunuz  WiFi ya da 4G ile internete bağlıysa saatinizde telefonunuzun bağlantısını kullanıyor olacak.

lg-g-watch-android-wear2

LG G Watch Teknik Özellikler

Qualcomm Snapdragon™ 400 işlemci
512 MB RAM
4GB dahili hafıza
Bluetooth 4.0
1.65 inch 280×280 çözünürlükte çoklu dokunmatik destekleyen ekran
Jiroskop, İvme ölçer ve pusula
69 gram ağırlık
37.9 x 46.5 x 9.95mm
Android Wear işletim sistemi (Wear 1.5, Android 6.0.1’e güncellenmiş durumda)
Değiştirilebilir kayış

Cihazın işleyişi ve kullanımıyla ilgili bilgileri yakında yayınlayacağımız Android Wear inceleme yazımızdan okuyabilirsiniz.

Sonuç

G Watch ilk çıkan Wear cihazlarından biri olduğu için göze biraz kalın gelebilir, ancak fiyatı diğer akıllı saatlere göre uygun olduğundan hala iyi bir alternatif.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz