Lenovo Motorola’yı siliyor!

0
319

Lenovo-Motorola-Moto

Lenovo, Google’dan satın aldığı Motorola markasını yaklaşık bir yıl sonra siliyor. Peki Lenovo Motorola’yı silerek neyi amaçlıyor?Motorola,  iyi fiyatlarıyla mükemmel özelliklere sahip akıllı telefonları sayesinde bir hayran kitlesine sahip oldu. Ayrıca bu hayran kitlesinin Motorola’yı seçmesinin sebeplerinden biri de neredeyse saf Android’e yakın işletim sistemine sahip akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Ancak buna rağmen Apple veya Samsung gibi devlerle mücadele edebilecek bir ivme yakalayamadı.

International Data Corporation (IDC) tarafından yayınlanan grafiklere göre 2015’in 2. çeyreğinde Motorolo cihazları, Lenovo tarafından dağıtılan tüm akıllı telefonların %36.2’sini oluşturuyor. Buna rağmen Çinli şirket dünya genelindeki akıllı telefon pazarının sadece %4.7’sine sahip.

Pazardaki etkinliğini artırmak isteyen Lenovo üst sınıf cihazlar için Motorola yerine “Moto by Lenovo” adını kullanacak ve bunun yanı sıra bütçe dostu cihazlar Lenovo’nun Vibe serisine dahil edilecek.

“Moto by Lenovo” cihazlarını ne zaman göreceğimiz ile ilgili Lenovo cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu değişiklik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Lenovo başarılı olabilecek mi? Bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz