Kişiselleştirilebilir Bir Kilit Ekranı

7
4419

Hi-Locker

Android ile gelen kilit ekranını kişiselleştiremediğimiz için hep şikayet etmişizdir. Bunun için çeşitli uygulamalar geliştirildi. Bu aralar dikkatleri üzerine çeken bir uygulama var: Hi Locker

Hep beraber özelliklerine bakalım.

Ayarları yaptığınızda kilit ekranınız aşağıdaki gibi gözükecektir.

Bildirimi sağa veya sola kaydırarak bildirimi açabilir veya kapatabilirsiniz. Alt tarafta yer alan beyaz yuvarlağa dokunarak daha önce ayarladığınız kısayollar ile istediğiniz uygulamaları açabilirsiniz.

HiLocker1 HiLocker2

Peki nasıl ayarlar yapabiliyorsunuz? Ayarlar menüsü aşağıdaki gibi. Bu menüde yer alan seçeneklere bir bakalım.

Uygulama ile varsayılan sistem kilidi çakışmaması için “Sistem kilidini iptal et” seçeneğini kullanarak “Hiçbiri” seçeneğini seçin.

HiLocker3 HiLocker4

Güvenlik seçeneğine girdiğinizde kilit ekranınız için Model ve PIN ile çeşitli şifrelemeler yapabilirsiniz. Bir şifre ayarladığınızda “Akıllı kilit açma” seçeneğini etkinleştirmenizi öneririz. Evinizin kablosuz ağına bağlandığınızda şifrenin devre dışı kalmasını sağlayabilirsiniz. Evde akıllı telefonunuzla kim oynayacak. Ne de olsa eşiniz şifrenizi biliyordur değil mi? 🙂

Normal şartlarda kilit ekranındayken durum çubuğunu açabiliyorsunuz. Bunu yine Güvenlik menüsünden Gelişmiş başlığı altından engelleyebilirsiniz.

Hava durumu ayarlarına baktığınızda ise ülkemizde “Celsius” birimi kullanıldığı için doğal olarak bunu seçmelisiniz. KKendi isteğinize göre hava durumu bilgisinin güncelleme zamanını değiştirebilir veya bu bilgiyi kapatabilirsiniz.

HiLocker5 HiLocker6

Kilit ekranında gözükecek mesajı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kendi isminizi girerek günün değişik saatlerinde Merhaba, Çağdaş; Günaydın, Çağdaş gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir cümlenin sabit olarak gözükmesini istiyorsanız bunu da ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca ekranda gözüken saatin görünümünü de değiştirebilirsiniz.

HiLocker7 HiLocker8

Ekrandaki duvar kağıdını değiştirebilmeniz mümkün. Dilerseniz uygulama ile gelen duvar kağıtlarından seçim yapabilir veya cihazınızdan istediğiniz bir görüntüyü seçebilirsiniz.

Ayrıca farklı sürelerle duvar kağıdının değişmesini sağlayabilirsiniz.

HiLocker9 HiLocker10

Kilit ekranından ulaşabileceğiniz kısayolları ayarlayalım artık. Örneğin; ekrana dokunarak kamera simgesinin üzerine gelin ve açılan menüden istediğiniz uygulamayı seçin.

Daha fazla kişiselleştirme mi istiyorsunuz? “Daha fazla seçenek” bölümünden birkaç ayar daha yapabilirsiniz. Kilidi açmak için kilit ekranında alt tarafta yer alan yuvarlağa dokunarak parmağınızı kilit tuşuna sürüklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak istemiyorsanız “Daha fazla seçenek” menüsünden “Kilidi açmak için çift tıkla” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

HiLocker11 HiLocker12

7 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz