KingRoot Uygulaması İle SuperSU Uygulaması Nasıl Değiştirilir?

5
25069

Rootlama işlemi, cep telefonu, tablet gibi cihazlara yetkili kullanıcı erişimi sağlamak için yapılan bir işlemdir. Bu yazımızda sizlere KingRoot uygulaması ile SuperSU uygulamasını değilştirmeyi anlatacağız.

SupSU scripti Android Cihazınızı rootlamak için en popüler yoldur buna rağmen  bir sürü kişi halen android cihazlarını Kingroot ile rootluyor ve bunun sonucu olarak SuperSU yerine KingRoot uygulaması root erişimi için kullanılıyor.

KingRoot-660x330

SuperSU-Logo

Bildiğiniz gibi Kingroot bir sürü kişi tarafından beğenilmiyor bunun nedeni ise Kingroot bir çeşit bilinmeyen bir uygulama olması  ve çoğu kişi bilinmediği için bu  uygulamaya güvenmiyor. Güvenilirsizlikte bu uygulamanın kaldırılmak istenmesinin nedeni. Kingroot uygulaması ile SuperSu uygulamasını değiştirmek mi istiyorsunuz? Bunun için birkaç yöntem var, Şimdi bu yöntemleri tek tek anlatalım

Metod 1 : KingUser’i SuperSu ile değiştirmek (Kolay Yol)

Bu yöntem en kolay yollardan biri. Ama maalesef bazı cihazlarda çalışmıyor, Bu yöntemi deneyip başarısız olursanız 2. Metoda geçin, Eğer denemediyseniz, Aşağıda sıralanan kolay yolları deneyip Kinguser ile SuperSU yu değiştirin.

Adımlar:

 • Google Play Store mağazasına girin
 • SuperSU uygulamasını indirin ve açın
 • SuperSU uygulamasına root  izinleri verin
 • KingRoot uygulamasını kaldırın
 • SuperUser Binary sini güncelleyin ve cihazınızı yeniden başlatın
 • Bravo, KingRoot ile SuperSu yu değiştirdiniz

Ama yukarıdaki yöntemler sizin için işe yaramadıysa merak etmeyin sizin için 2. Metodumuz var ve bu metod neredeyse bütün cihazlar için geçerli.

Metod 2 : Terminal Emülatörü kullanarak  KingRoot uygulaması ile SuperSU uygulamasını değiştirme (Biraz Bilgi Gerektiriyor)

Bu metod neredeyse bütün android cihazlar için geçerli ve en iyi çalılşanı, Ama biraz bilgi gerektiriyor. Hazırsanız aşağıdaki adımları takip edip KingRoot ile SuperSU uygulamalarını değiştirebilirsiniz.

Aşağıda verilen script linki bir bilgisayara ihtiyaç duymadan çalışıyor yani anlatımda verilen komutları Terminal uygulamasına girmeniz gerekiyor.

İndirmeler

Bu linklerde aşağıda verilen işlemin adımlarını uygulamanız için gerekli dosyalar ve ya uygulamalar bulunuyor. KingRoot ile SuperSU yu değiştirmeye hazır mısınız ? O Zaman neyi bekliyorsunuz, hadi başlayalım

Terminal Emülatörü uygulamasını buradan indirin ve android cihazınıza kurun

KingRoot ile SuperUser değiştirme adlı .rar dosyasını buradan indirin ve dosyaları çıkartın.

Adımlar:

 • Terminal Emülatörü uygulamasını cihazınıza kurun
 • KingRoot ile SuperUser değiştirme adlı .rar dosyasını  cihazınıza taşıyın ve cihazınızın ana dizinine çıkartın
 • KingRoot ile SuperUser değiştirme adlı .rar dosyasının içinde bulunan klasörü cihazınızın ana dizinine çıkarttıktan sonra bu klasörün içinde bulunan mrw adlı klasörü de cihazınızın ana dizinine çıkartın
 • Terminal Emülatörü uygulamasını açın ve çıkan siyah ekranda “Su” komutunu yazın. Bu komut uygulamaya root erişimi verecektir
 • Root erişimini sağladıktan sonra sh /sdcard/mrw/root.sh komutunu yazın

En son verilen kodu yazdıktan sonra Terminal Emülatörü birkaç hata verebilir ama bu hatayı dikkate almayın, İşlemler bittikten sonra otomatik olarak SuperSu açılacaktır, eğer açılmazsa SuperSu programını elle açın.

İşlemler bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın, yeniden başlatıktan sonra göreceksiniz ki SuperSU cihazınızda sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

5 YORUM

 1. abi ben terminal emilatorüyle yaptım hata çıkmadı bitirdim ama sonra malesef kingroot durduruldu diyo napcam ok a basıyorum gene çıkıyo kapatıyorum gene çıkıyor

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz