İşte CyanogenMod 13’ün yeni özelliği canlı kilit ekranı!

0
1964

cyanogenmod13-kilit

CyanogenMod 13’ü hepimiz bekliyoruz değil mi? Peki kilit ekranını merak ediyor musunuz?

Cyanongen, heyecan verici yeni bir özelliği duyurdu. Bu özelliği muhtemelen CM13 romlarında göreceğiz. Peki bu özellik ne mi? Hemen cevaplayalım: Bir canlı kilit ekranı.

Kilit ekranında hareketli duvar kağıtları veya duvar kağıtlarını hareket ettirmek yeni bir şey değil. Ancak birçok geliştirici Android cihazlarda canlı kilit ekranları geliştirdiler. Teksas’ın Hurst şehrinde düzenlenen Big Android BBQ etkinliğinde CyanogenMod yeni özelliğini tanıtarak canlı duvar kağıtları üzerinde çalışacak gibi gözüküyor.

Yeni kilit ekranının özelliklerinden bazılarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bu yeni özellik büyük ihtimalle CM13 ile gelecek. Bildiğiniz gibi Android 6.0 Marshmallow’un yayınlanmasının ardından CM13 söylentileri Android dünyasını meşgul etmeye başlamıştı. Bize de çok sayıda ne zaman çıkacak, bu cihaz için CM13 romu var mı gibi çok sayıda sorular geldi. Ancak şu an bu konuda herhangi bir güncelleme yok. Yani resmi olarak CM13 ile ne zaman tanışacağımız daha doğrusu cihazlarımıza ne zaman yükleyeceğimiz belli değil. Buna rağmen bazı geliştiriciler CM13’ü geliştirmeye başladılar bile. Zaman zaman bu romları sizinle paylaşacağız.

Çin merkezli üreticilerden Xiaomi, Android için geliştirilen MIUI romlarında bazı hareketli kilit ekranlarına sahipler. Ancak bazı kullanıcılar daha fazlasını istiyorlar.

Yeni canlı kilit ekranı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizin istediğiniz gibi mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz