Islık Çalarak Fotoğraf Çekmek İster Misiniz?

0
481

whistle_camera
Bir uygulama tanıtmak istiyoruz: Whistle Camera – Selfie & More.

Başlamadan önce uygulama size fotoğraf çekmek için 3 yol sağlıyor. Ekrandaki kamera simgesine dokunarak, ses açma tuşuna basarak ve ıslık çalarak.

Android orijinal kamera uygulaması ses açma tuşunu yakınlaştırma işlevi için kullanmaktadır ve bildiğiniz gibi yeni akıllı telefonlarda artık kamera tuşu yok. Bu uygulama sayesinde ses açma tuşuna basarak fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

Kış aylarında eldivenle telefon kullanmanın zorluğunu soğuk şehirlerde yaşayan takipçilerimiz bilir. Kar manzarasının fotoğrafını çekmek için eldivenle o ekrana dokunmak işkence gibidir. Bunun yanı sıra araç kullanırken fotoğraf çekmek istiyorsunuz. Araç kullanırken telefonunuzu sabitleyin ve ilginç görüntüler çekmek için sadece ıslık çalın. İşte bu kadar basit. Bu örnekler çoğaltılabilir tabi.

Uygulamada bir zamanlayıcı mevcut. Zamanlayıcı sayesinde seçtiğiniz saniyeden sonra fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz. Uygulama otomatik odaklamayı ve yüksek kaliteli fotoğraf çekimini desteklemektedir. Yüksek kalite çözünürlüğünü ayarlardan değiştirebileceğinizi belirtelim. Ayarlara değinmişken, ayarlar bölümüne girdiğinizde dil değiştirme, çözünürlük değiştirme, ıslık hassaslığı ve çekilen fotoğrafın kayıt edileceği klasörü seçebileceğiniz gibi birçok ayar mevcut.

Whistle1 Whistle2

Uygulama henüz Türkçeyi desteklememektedir. Ancak bunun için geliştiriciyle irtibata geçtik ve  uygulamanın en yakın zamanda Türkçe olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra uygulama geliştiricisine sorduğumuz bir soru üzerine ıslık hassaslığı ayarını ne kadar iyi yaparsanız gürültülü ortamlarda uygulamanın düzgün çalışmayabileceği cevabını aldık.

Son olarak bu bağlantıyı kullanarak uygulamayı Google Play Store’dan yükleyebilir ve ayrıca uygulamanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz