HTC’nin yayınladığı yeni bir teasera göre HTC 10 modeli bizlere uzun pil ömrü sunacak.

Son dönemlerde büyük kayıp zarar yaşayan HTC, bildiğimiz üzere bu sene HTC 10 modelini piyasaya sürecek. Bu yeni amiral gemisiyle düzlüğe çıkmak isteyen şikret, telefonun lansmanına 4 gün kalmasına rağmen (bugün itibariyle 2 gün kaldı) yeni bir teaser videosu yayınladı. Videonun altyazılı versiyonunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

 

Videodan da gördüğümüz gibi, HTC uzun saatler çalışarak pil kısmında büyük işler yaptıklarını belirtiyorlar. Daha önce de farklı konularda teaser yayınlayan HTC firmasından HTC 10 modeli için beklenti bir hayli yükselmiş durumda.

Daha önce sızdırılan bilgilere göre HTC bu modelinde Snapdragon 820 modelini kullanacak. 2 adet 2.15 GHz ve 2 adet 1.6 GHz yeni Kyro mimarisi toplam 4 çekirdeğe sahip işlemciye yine Snapdragon’un Adreno 530 grafik işlemcisi eşlik ediyor olacak. Cihazda 4 GB Ram bulunurken, 32 GB’den başlayan hafızanın yanında mikro sd kart slotu da telefona dahil edilmiş olacak. Ekran kısmına baktığımızda ise telefonda 1440 x 2560 piksel yani 2K, 570 dPi bir ekran görüyoruz. Daha önceki teaserlarda ortaya çıkan ultrapixel yazıları, uzmanlar tarafından kameranın 12 ultrapixel olacağı şeklinde yorumlanıyor. Telefonun sızdırılmış, resmi olmayan bir görseli de aşağıdaki gibi.

 

Siz HTC’nin yeni çıkaracağı model hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz