HTC Sense 8.0 Hakkında İlk Görüntüler!

0
566

Akıllı telefon devi HTC’nin cihazlarında kullandığı HTC Sense arayüzü yeni bir görünüme kavuşacak. Sense 8.0 olarak yayımlanması beklenen sürüm ile ilk olarak yakın bir zamanda tanıtılması beklenen HTC 10 modelinde karşılaşacağız.

htc-sense-8.0-1

LlabTooFeR tarafından sızdırılan görsellere baktığımızda HTC Sense 8.0 arayüzünün “Freestyle” düzene sahip olduğunu görüyoruz. Yani Sense arayüzünde kullanıcı düzenleme yaparken maksimum üzgürlüğe sahip olacak. Bunun nedeni ise Sense 8.0 sürümünde karşılaşacağımız kısayol çıkartmaları. Görsellerde görmüş olduğunuz çıkartmalar görsellik dışında oldukça eğlenceli bir görevi yerine getirmek için tasarlanmış. Örneğin ana ekrana eklemiş olduğunuz “balon” simgesi Chrome uygulamasını açarken “ağaç” simgesine dokunduğunuzda mesajlar açılabiliyor. Tabi çıkartmaların hangi uygulamayı açacağını önceden siz belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu çıkarmaların boyutu veya konumu “Freestyle” yani özgürce ayarlanabilecek.

htc-sense 8.0-2

Herhangi bir akıllı cihazda bunu yaptığınızda yani uygulama menüsünden ana ekrana uygulama kısayolu eklediğinizde o uygulamanın simgesini de taşımış olursunuz. Sense 8.0 sürümü ile fazla sayıdaki uygulamayı ana ekranda tutarken çıkartma kısayolları oluşturmak kullanıcılara bambaşka bir Android deneyimi sunacaktır. Eğer sızıntı doğrulanır ve HTC yeni akıllı cihazlarında Sense 8.0 arayüzünü bu özelliği ile yayımlarsa pöpülerliğini iyice artıracaktır.

HTC Sense 8.0 ile gelmesi beklenen özellikleri nasıl buldunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz