HTC One M8 İçin Android 6.0 Yayınlandı!

1
405

HTC geçtiğimiz yıl amiral gemisi olarak tanıttığı One M8 cihazına Android’in son sürümü olan 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı.unnamedHTC One serisinin 2. Modeli olan HTC One M8, Özellikleri ve dış görünümü ile 2014 yılının en iyi telefonlarından olmuştu.

HTC’nin üst yönetiminde çalışan Mo Versi,  birkaç gün önce Twitter hesabından One M8 İçin Android 6.0 sürümünün testlerinin başarıyla tamamlandığını ve 24 saat içinde güncellemenin yayınlanacağını duyurmuştu. Aşağıda Mo Versi’ın Twitter’da yaptığı açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

HTC de üst düzey yönetici olan Mo Versi’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamasından çok kısa bir süre sonra HTC One M8 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı. One M8 için yayınlanan 6.12.1540.4 sürüm numarasına sahip güncellemenin boyutu yaklaşık 1.03 GB boyutunda.

HTC One M8 Marshmallow
Güncelleme ile arayüzde yenilik olmasa da Android 6.0 Marshmallow ile gelen gelişmiş uygulama izinleri, daha iyi batarya ömrü, doze modu ve güvenlik için yamalar ile birlikte geliyor. Açıkçası biz bunun Android 6.0 değil de Android 5.2 olması gerektiğini düşünüyorduk. Güncellemenin şu an sadece ABD kullanıcıları için yayınlandığını belirtelim. Ancak ilerleyen günlerde diğer ülkeler için de yayınlanacaktır.

HTC One M8 kullanıcıları güncellemeyi Ayarlar>Cihaz Hakkında>Güncelleme yolunu kullanarak kontrol edebilirler.

HTC One M8 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ülkemiz için ne zaman gelir sizce? One M8 kullanıyor musunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz