HTC One M8 Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

11
4111

HTC One M8

HTC One M8 cihazınıza custom rom yükleme, root yapma ve kernel yüklemek için bootloader kilidini açmanız gerekmektedir. Sizin için hazırladığımız bu uzun rehberle bootloader kilidini sorunsuzca açabileceksiniz.

Bu rehberimiz uzun olarak gözükse de eliniz alıştığında sadece bir dakika içerisinde her şeyi gerçekleştirebileceksiniz. 🙂

Öncelikle bu adrese giderek kendinize bir hesap oluşturun. Hesap oluşturmak için “Register” butonuna tıklamanız yeterli.

HTC Bootloader - 1Açılan kayıt olma sayfasında ilgili boşlukları kendinize göre doldurun. Şunu da belirtelim, şifreniz en az bir küçük harf, bir büyük harf ve bir rakamdan oluşmalı.

Boşlukları doldurduktan sonra “Register” butonuna tıklayın.

HTC Bootloader - 2Boşlukları sorunsuzca doldurduysanız yeni sayfada “Congratulations!” yazısını göreceksiniz. Bu yazıyı gördüyseniz, hesabınızı aktifleştirmeniz için e-posta adresinize giderek gelen e-postadaki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.HTC Bootloader - 3E-postanızdaki bağlantıya tıkladıktan sonra “Your account has been activated (Hesabınız aktifleştirildi).” yazısını içeren bir sayfa açılacak ve sağ üst tarafa kullanıcı adınızı (Username) ve şifrenizi (Password) girerek “Login” butonuna tıklayın.HTC Bootloader - 4Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan “Developer Center” seçeneğine tıklayın.HTC Bootloader - 5Açılan yeni sayfada yer alan “Unlock Bootloader” ile devam edeceğiz. “Get Started” butonuna tıklayın.HTC Bootloader - 6Açılan sayfada sağ tarafta “Supporter Devices” başlığı altında “Select Your Device” menüsü ile HTC One (M8) cihazını seçip “Begin Unlock Bootloader” butonuna tıklayın.

HTC Bootloader - One M8

Size bir uyarı verecek. Bu uyarıya göre:

Devam etmek istediğinizden emin misiniz? Cihazınızın kilidini açma işlemine başlamak üzeresiniz. Cihazınızın kilidini açmak cihazınıza özelleştirilmiş işletim sistemleri (daha doğrusu custom rom) kurmanızı sağlar. Custom romlar, orijinal işletim sisteminiz gibi test edilmezler ve cihazınızın kilidini açmak, garantinizin kapsadığı her şeyi geçersiz kılabilir. HTC, kilit açma işlemindeki veri kayıpları ve bootloader kilidi açıldıktan sonra cihazın düzgün çalışması konularında her türlü sorumluluğu reddeder. Verilerinize yetkisiz girişi önlemek için bootloader kilidini açma işlemi uygulamalar, metin mesajları ve kişiselleştirilmiş ayarlar dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm kişisel verilerinizi silecektir. Hala devam etmek istiyor musunuz?

Okudunuz değil mi? Bizi suçlamayın sonra. 🙂 Kabul ediyorsanız “Yes (Evet)”, kabul etmiyorsanız “No (Hayır)” butonuna tıklayınız.HTC Bootloader - 8“Yes (Evet)” butonuna tıkladıysanız “Legal Terms” (Yasal Koşullar)” penceresi açılacak. Burada yazılanlar aynen şöyle:

Devam etmek için lütfen aşağıdaki yasal koşulları okuyun ve kabul edin:

  • Bootloader kilidini açma işlemini kullanmak cihaz garantimi kısmen veya tamamen geçersiz kılabileceğini ve cihazımın HTC tarafından tasarlandığı gibi çalışmayabileceğini kabul ediyorum.
  • Cihazım herhangi bir onarım görürse, HTC’nin kilidi açılmış bootloader nedeniyle ek ücretler talep edebileceğini kabul ediyorum.

Okudunuz, işaretlediniz. “Proceed to Unlock Instructions” butonuna tıklayarak devam edin.HTC Bootloader - 9Artık adım adım ilerliyoruz.

1. Adım

Cihazınızı kapatın. Cihazınızı kapattıktan sonra “Ses Kısma” tuşuna basın ve bir saniye sonra “Güç” tuşuna basın ve Bootloader mode açılana kadar iki tuşa da basmaya devam edin. Herhangi bir sorun yaşıyorsanız cihazınızı açın “Ayarlar -> Pil” yolunu izleyerek Fast boot (Hızlı başlangıç)” seçeneğinin işaretini kaldırın ve tekrar deneyin.HTC Bootloader - 102. Adım

Ses tuşlarını kullanarak “Fastboot” seçeneğini seçin ve “Güç” tuşuna basın.

3. Adım

Cihazınızı usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.HTC Bootloader - 114. Adım

İşletim sisteminize uygun Fastboot binary dosyasını indirin ve .zip dosyasından çıkartın.HTC Bootloader - 12İşletim sisteminize uygun dosyayı seçtiğinizde “Lisans Anlaşması” penceresi açılacak. “I agree to the License” kutucuğunu işaretleyin ve “Download Fastboot Binaries” butonuna tıklayın.HTC Bootloader - 135. Adım

İndirmiş olduğunuz .zip dosyanızı masaüstüne bir klasöre çıkarın. Windows kullanıyorsanız Fastboot klasöründe boş bir alanda klavyenizden Shift tuşuna basılı tutarak farenizle sağ tıklayarak açılan bağlam menüsünden”Komut Penceresini burada aç” seçeneğini seçerek Komut İstemi’ni açın.

Komut İstemi’ne aşağıdaki kodu yazın:

fastboot oem get_identifier_token

HTC Bootloader - 146. Adım

Başında “Info” veya “bootloader” ön eklerine sahip uzun bir metin göreceksiniz. “Info” veya “bootloader” ön ekleri hariç “Identifier Token Start” ve “Identifier Token End” yazıları dahil olmak üzere metni tamamen kopyalayın.HTC Bootloader - 15HTC Bootloader - 167. Adım

Kodunuz aşağıdaki gibi olacak.HTC Bootloader - 17Elde ettiğiniz kodu aşağıdaki kutucuya yapıştırın ve “Submit” butonuna tıklayın. Kilit açma kodunuza ait dosyayı e-posta adresinize alacaksınız.HTC Bootloader - 18

E-Posta adresinize gelen “Unlock_code.bin” dosyasını Fastboot klasörüne kopyalayın. Açık olan Komut İstemi’ni kapatın ve yine Fastboot klasöründe boş bir alanda klavyenizden Shift tuşuna basılı tutarak farenizle sağ tıklayarak açılan bağlam menüsünden”Komut Penceresini burada aç” seçeneğini seçerek Komut İstemi’ni açın.

Komut İstemi’ne aşağıdaki kodu yazın:

fastboot flash unlocktoken Unlock_Code.bin

Cihazınız açılacak ve size “Unlock Bootloader” ekranını gösterecektir. Bu ekranda “Ses Açma” tuşuyla “Yes” seçeneğine gelerek “Güç” tuşuna basın. Cihazınız yeniden başlayarak bootload kilidini açacaktır. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra cihaz tamamen açılınca bilgisayarınız ile bağlantısını kesebilirsiniz.

Bootload kilidinin açılıp açılmadığını kontrol etmek için cihazınızı Fastboot Mode ile başlattığınızda Unlocked yazısını görmeniz gerekmektedir.

Cihazınız için hazırlamış olduğumuz bu rehber işinize yaradı mı? Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

11 YORUM

  1. oem setting diye bişey geçiyor ve öncelikle geliştirici seçeneklerinden bunu açmamız isteniyor ama oem setting diye bişey yok. devam edersek sıkıntı olurmu

  2. İyi günler bu uygulamayı htc one m8s cihazı için uygulamak istedim yani bootloader kilidini açmak istedim fakat htcdev sitesinde modeller kısmında htc onem8 olmasına rağmen onem8s yok yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz