Her Şeyi Otomatikleştirin!

0
1358

AutomateIt-ProBir uygulama düşünün, evinize vardığınızda akıllı telefonunuzun kablosuz ağını otomatik olarak etkinleştiriyor, evinizden çıktığınızda kablosuz ağınızı otomatik olarak devre dışı bırakıyor veya harita uygulamanızı başlattığınızda konum hizmetini (GPS) otomatik olarak etkinleştiriyor.

Başka ne örnek versem diye telefonumda bakınırken, bence en önemlisini buldum. Dışarıda gezerken mobil veriyi kullanıyoruz. Çalıştığımız yerlerde, gittiğimiz alış veriş merkezlerinde, oturduğumuz kafelerde, üniversitelerimizde kablosuz ağ bağlantısı vardır. Mobil veriyi kapat sonra kablosuz ağı etkinleştir, kim uğraşacak. Kablosuz ağı etkinleştirince otomatik olarak mobil veriyi kapatsın, mobil veriyi etkinleştirince otomatik olarak kablosuz ağı kapatsın.

Daha bir sürü farklı örnek verilebilir. Ekran kapanınca arka planda çalışan uygulamalar otomatik olarak kapansın gibi…

Uygulamada “Rule” oluşturuyorsunuz. Türkçe olarak “kural” anlamına gelse de bence burada “davranış” daha uygun. Neyse karışıklık olmaması için “kural” diyeceğim. Uygulamada kendi kurallarınızı oluşturabilir veya uygulama içerisindeki marketten başkalarının yapmış oldukları kuralları yükleyebilirsiniz.

Uygulamadaki yararlı kurallar için forumda bir konu açacağım. Konu açınca bu yazıyı yeniden güncelleyeceğim.

AutomateIt - Smart Automation
AutomateIt - Smart Automation
Developer: Unknown
Price: Free

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz