Haziran ayı Android kullanım oranları açıklandı!

0
522

Google haziran ayı Android kullanım oranlarını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Google Haziran ayı Android kullanım istatistiklerini yayınladı. Her ay Google tarafından yayınlanan Android kullanım oranları Haziran ayı için de yayınlandı. Bakalım bu ay Android sürümleri ne durumda?

Android’in en son sürümü Android 6.0 Marshmallow Nisan ayı kullanım oranına göre %7.5 kullanım oranından %2.6 oranında artarak %10.1 kullanım oranına yükseldi.

Android 5.0 Lollipop sürümü Mayıs ayı kullanım oranına göre %16.2 kullanım oranından %0.8 oranında düşerek 15.4 kullanım oranına düştü. Android 5.1.1 Lollipop sürümü ise Mayıs ayı kullanım oranına göre %19.4 kullanım oranından %0.6 oranında artarak %20 kullanım oranına yükseldi.

Android 4.4 kitkat sürümü Mayıs ayı kullanım oranına göre %35.5 kullanım oranından %0.9 oranında düşerek 31.6 kullanım oranına düştü.

Genel olarak değerlendirmek gerekirse bu ay sadece Android 6.0 Marshmallow ve Android 5.1.1 sürümü kullanımı yükseldi. Android 2.2 Froyo sürümü ise geçen ay kullanım oranıyla aynı hiç yükselme veya düşme olmadı. Diğer Android sürümlerinde düşüşler mevcut. Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin çıkmasına uzun zaman olmasına rağmen %10’luk kullanım gerçekten çok üzücü bir durum. Tüm Android sürümleri kullanım oranları için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

Haziran ayı Android kullanım oranları

Android 6.0 Marshmallow sürümünün hala %10.1 kullanım oranı hakkında ne düşünüyorsunuz? Android 7.0 sürümünde ne olur?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz