Haftanın Uygulamaları (4.08.2014 – 11.08.2014)

0
184

haftanin-uygulamalariBaşlamadan önce bir takipçimizin bize sorduğu soruyu cevaplamak istiyoruz. Bu hafta pek haber yayınlamamamızın sebebi Tekno Bölge yazarlarının tatile aynı zamanlarda çıkmalarından kaynaklanıyor. Ne de olsa gerçek hayatta farklı mesleklerdeyiz. Tekno Bölge bir şirket değil. Sadece bir hobi. Tatilden dönünce size daha çok yardımcı olabileceğiz. Bakalım bu hafta hangi uygulamalar gözümüze çarptı.

Andrognito Beta – Hide Files

Google Play Store’da küçük boyutta bir dosya gizleme uygulaması ararken kullanımı çok basit olan bu uygulamaya rastladık.

Andrognito1 Andrognito2

Uygulamaya şifre koyarak dosyalarınızı gizleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu dosyaları kategoriler halinde görüntüleyebilmeniz de mümkün. Bu uygulama işinizi görecektir.

Andrognito - Hide Files, Photos, Videos
Andrognito - Hide Files, Photos, Videos

 

Tomi File Manager

Özelliklerinden bahsetmeye başlarsak inanın bu yazı bitmez. Sadece şunu diyebiliriz: Bir dosya yöneticisinden ne beklersiniz? Android işletim sistemine sahip cihazlarımızın olmazsa olmazlarından bir tanesi dosya yöneticisi uygulamasıdır. Tomi Dosya Yöneticisi uygulamasına bir şans verin, vazgeçemeyeceksiniz.

Birkaç özelliğinden bahsedelim. Uygulama ile dosyalarınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz. En çok istenen dahili metin editörü metin belgelerini, PDF, Word, Excel, Powerpoint ve birçok dosya türünü destekliyor. Ayrıca root iznine sahip Android cihazınızdaki sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz.

Bunun dışında uygulamaları yedekleyebilir, apk dosyalarını yani uygulamaları hafıza kartınıza taşıyabilirsiniz. Uygulama ile zip, rar ve 7z dosyalarını çıkartmanız da mümkün.

Son olarak çok daha fazla özelliğe sahip bu uygulamayı denemenizi öneriyoruz.

Tomi File Manager (Explorer)
Tomi File Manager (Explorer)
Developer: tomitools
Price: Free

 

Pro Reader for Reddit

Reddit sitesini duymayan yoktur heralde. Biz yine de bilgi verelim. Reddit, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey hakkında bilgi bulabileceğiniz, hoşça ve eğlenceli bir vakit geçirebileceğiniz bir sitedir. Söylentilere göre internette bir dedikodu yayılmadan önce ilk burada patlak veriyor. İşte bu siteyi takip etmeniz için Pro Reader for Reddit uygulamasını öneriyoruz.

 

Küçük boyutta ve kullanımı çok kolay bu uygulama ile Reddit sitesini takip edebilirsiniz.

Pro Reader for Reddit
Pro Reader for Reddit
Developer: JNNAPP
Price: Free

Viral Popup Pro (Youtube Player)

Resmi Youtube uygulamasının bir eksiği var. Uygulamadan çıkınca video kapanıyor ve bu durum bizler için rahatsız edici. Viral Youtube Player ile oynattığınız video küçük bir pencere ile ekranınıza yerleşiyor. Uygulamadan çıksanız bile video oynamaya devam ediyor.

 

Kendinizi resmi Youtube uygulamasındaymışsınız gibi hissedeceksiniz.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

 

App Manager

Bu uygulamayı çok beğendik. Bu yüzden uygulama hakkında hiçbir şey söylemeyeceğiz. Neden mi? Çünkü bu uygulamayla ilgili detaylı bir yazı hazırlıyoruz.

AppManagerHafta1 AppManagerHafta2

 

Ama şunu düşünmenizi istiyoruz. Bir uygulama yöneticisi nasıl olmalı? Root izniyle sistem uygulamalarını kaldırabilmeli veya çok sayıda uygulamayı kaldırmak çok kolay olmalı değil mi? Çok farklı fikirler düşünün, yazımızı hazırlıyoruz.

App Manager
App Manager
Developer: AndroidDeveloperLB
Price: Free

Bu hafta seçtiğimiz uygulamalar bunlar. Sizin de beğendiğiniz uygulamalar var mı?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz