Haftanın Uygulamaları (28.07.2014 – 4.08.2014)

0
224

haftanin-uygulamalari

Her hafta yeni uygulamalar dikkatimizi çekiyor. Bu hafta seçtiğimiz uygulamaların hepsini indireceğinizden şüphemiz yok. Bu uygulamalara hadi birlikte bakalım.

Atlas Web Browser

Android’de çok sayıda internet tarayıcısı mevcut ve eminiz ki siz de Android’in varsayılan internet tarayıcısı dışında başka bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Ama Atlas Web Browser’ı denemeden başka bir tarayıcı kullanmayın. Şu an beta aşamasında olan bu tarayıcı haftanın uygulamaları listemize girmeyi başardı. Uygulamanın neyini mi beğendik? Hemen açıklayalım. Ancak şunu belirtelim tüm özelliklerini açıklamayacağız. Daha sonra bir yazımızda detaylı olarak bu uygulamayı inceleyeceğiz.

Atlas1 Atlas2 Atlas3

Bir tarayıcıda adres çubuğunun gözükmesi veya çok uzun olması göz zevkimizi bozar. Bu uygulamada adres çubuğu otomatik olarak gizli. Uygulamada yer alan reklam engelleme filtresiyle rahatsız edici tüm reklamları engelleyebiliyorsunuz. Reklamları engelleyerek veri kullanımını azaltabileceğinizi ve daha hızlı bir internet deneyimine sahip olacağınızı söylememize gerek yok heralde. 🙂

Bir sayfa açtığınızda ayarlara girerek “Experience” bölümünden “TEXT” seçeneğini seçin ve hem sayfa yüklenme hızını hem de farkı görün. Bunu Android cihazınızda 3G kapalıyken de  deneyin. Ayrıca araştırmalarımıza göre Google’ın materyal tasarıma sahip ilk uygulamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Atlas Web Browser
Atlas Web Browser
Developer: NextApp, Inc.
Price: Free

Digify – Share Files Privately

Dosyaları güvenli şekilde göndermenin yolunu araştırırken bu uygulamaya rastladık. Dropbox ile birlikte çalışabilen Digify ile dosyalarınızı gönderdiğiniz zaman, alıcının dosyalarınızı başkalarına göndermesini, indirmesini ve kopyalamasını engelleyebiliyorsunuz.

Bilim-kurgu filmlerinde görmüşsünüzdür: Bu dosya 10 saniye içerisinde kendini imha edecektir. Böyle bir şey bu uygulama sayesinde mümkün. İstediğiniz süreyi girin ve süre tamamlanınca dosyanız kalıcı olarak silinsin. Bu kadar basit. Ayrıca uygulama sayesinde dosyalarınızın kaç kere görüntülendiğini inceleyebiliyorsunuz.

Digify Viewer
Digify Viewer
Developer: Digify Inc
Price: Free

 

Facetune

Mükemmel bir fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsanız Facetune tam size göre. Selfie yani özçekimlerinizi mükemmel bir hale getirerek arkadaşlarınızı şaşırtın. Facebook’da daha iyi görünümlü özçekimlerinizi neden paylaşmayasınız? 🙂

Uygulamanın özelliklerini saymaya kalkarsak buraya sığmaz, inanın bize. Kendinizi bir derginin kapağında hissedeceksiniz. Uygulamayı satın aldığınızda, bu uygulamadan vazgeçemeyeceksiniz. Eğer memnun kalmazsanız, size para iadesi de yapıyorlar.

Facetune - Reklamsız
Facetune - Reklamsız
Developer: Lightricks Ltd.
Price: ₺16,00

 

YoWindow Hava Durumu

Çeşitli platformlarda kendini gösteren YoWindow Hava Durumu uygulaması ile istediğiniz şehrin 4 günlük hava durumunu takip edebilirsiniz.

Köy, sahil, havalanı, parlak ve gökyüzü gibi 5 farklı manzara stiline sahip olan bu Türkçe uygulama ile bulunduğunuz şehrin hissedilen sıcaklığını, nemini ve basıncını günün farklı saatlerinde öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca saat ilerledikçe ekrandaki manzarada güneşin hareketi de değişiyor.

YoWindow ile Doğru Hava Durumu
YoWindow ile Doğru Hava Durumu
YoWindow Hava Durumu
YoWindow Hava Durumu
Developer: RepkaSoft
Price: ₺55,99

 

Pathshare

Konumunuzu paylaşmayı kolay bir hale getiren Pathshare uygulaması ile bulunduğunuz konumları kolaylıkla takip edin ve hatta oturumlar oluşturarak tüm arkadaşlarınızla paylaşın.

Pathshare ile bulunduğunuz konumları Facebook, WhatsApp, Hangout vb. gibi uygulamalarla paylaşabilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayar üzerinden konum kontrolü yapabilirsiniz.

Pathshare1 Pathshare2

Uygulamanın şu özelliği hoşumuza gitti. Trafikte sıkıştınız ve yemeğe geç kalacaksınız ama kız veya erkek arkadaşınız size inanmıyor. Bu uygulama sayesinde konumunuzu arkadaşınızla paylaşın. Teknolojiyle çözüm mümkün. 🙂

Yukarıdaki örnek size göre değilse, başka bir örnek verelim. Trafiktesiniz, kırmızı ışıkta bekliyorsunuz. Resmi Facebook uygulamasında konum paylaşmak biraz zahmetli. Bu uygulama sayesinde daha çabuk bir şekilde konumunuzu paylaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu uygulamayı denemenizde fayda var.

Pathshare GPS Location Sharing
Pathshare GPS Location Sharing

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz