Haftanın Uygulamaları (21.07.2014 – 28.07.2014)

0
243

haftanin-uygulamalari

E-posta adresimizi kontrol ettiğimizde, takipçilerimiz tarafından çok sayıda e-postalar aldığımızı ve geçen hafta başlattığımız “Haftanın Uygulamaları” serisinin gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bize e-posta atmak yerine forumdan ulaşarak sitemiz ve tanıttığımız uygulamalar hakkındaki fikirlerinizi diğer kullanıcıların öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Yine e-posta göndermek isterseniz [email protected] adresiyle bize ulaşabilirsiniz.

Fazla uzatmadan bu haftanın uygulamalarına geçelim.

Sleep Timer

sleep-timerYatağınızda müzik dinlerken veya video izlerken uyuya kaldığınız zamanlar olmuştur. Sleep Timer, böyle durumlarda uyuya kalanlar için birebir uygulama. Uygulama çalan müziği durdurabilir, oynamakta olan videoyu durdurup ekranı kapatabilir.

sleep-timer1 sleep-timer2

Ayrıca uyuya kaldığınızda tasarımı basit ve kullanımı kolay olan bu uygulama ile kablosuz ağın ve Bluetooth’un da kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey dakikayı ayarlayıp “Start” butonuna dokunmanız. Sonra uyuya kalabilirsiniz. 🙂

Şunu da belirtelim sonra diğer uygulamaya geçelim. Bildirim çubuğuna yerleşen bu uygulamada “Extend” butonuna dokunarak ayarladığınız dakikayı 5 dakika uzatmanız da mümkün. Uygulama ayarlarında yer alan “Extension length” seçeneğinden bu süreyi değiştirebilirsiniz.

 

Hashtag News

Facebook, Twitter, Instagram veya Google+ üzerinde #hashtag etiketlerini farketmişsinizdir. Kimine göre bu etiketler görüntü kirliliği oluştursa da bu etiketlerin sosyal ağ üzerindeki hayatımıza getirdiği kolaylıklar tartışılmaz.

Hashtag News uygulaması ile kendi #hasthtag etiketlerinizi ekleyebilir ve o etiketle ilgili başkalarının paylaştıklarını Twitter, Instagram ve Google+ üzerinde anında görebilirsiniz. Facebook desteği olmasa da bu konu hakkında geliştiriciye bir e-posta gönderdik bile.

HashtagNewsAyrıca uygulamayla başkalarının paylaştıklarını açarak, o paylaşımı arkadaşlarınıza gönderebilir ve içerdiği hashtag etiketlerini uygulamaya kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın bir kötü yanı var. Yine bu konu hakkında e-posta gönderdiğimizi belirtelim. Uygulama Google reklamlarını içermekte. Bu reklamları kaldırmanız için herhangi bir seçenek mevcut değil. Umuyoruz ki en yakın zamanda böyle bir seçenek eklenir.

Hashtag Haberler / News
Hashtag Haberler / News
Developer: www.appyo.de
Price: Free

 

Vibify – Vibration Smart Alert

Bir kafede arkadaşlarınızla oturuyor, Android cihazınıza bir mesaj geldi ve bildirimi farketmediniz. Yeni Android cihazlar LED özelliğine sahip olsalar da bu yeterli değil malesef. Böyle durumlarda işinize yarayacak bir uygulama seçtik. Vibify, Android cihazınızı elinize aldığınızda kısa bir titreşimle sizi uyarıyor. Bundan sonra bildirimleri kaçırmayacaksınız.

Vibify1 Vibify2

Vibify ihtiyaçlarınıza göre kolaylıkla özelleştirilebilir. Android cihazınızın pil seviyesi düşük olduğunda ve  belirlediğiniz saatler arasında uygulamanın çalışmamasını sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz sürüm 5 uygulamaya kadar izin verse de ücretli sürümü satın alarak daha fazla uygulamayı seçebilir ve geliştiriciye destek olabilirsiniz.

Vibify Free - Smart Alert
Vibify Free - Smart Alert
Vibify - Vibration Smart Alert
Vibify - Vibration Smart Alert

 

Microsoft hesabı

Microsoft hesabınızı doğrulamak için bir uygulama. Google’ın böyle bir uygulaması vardı. Şimdi Microsoft hesabları daha güvenli kılmak için böyle bir uygulama çıkardı ve Google Play Store’da yerini aldı.

MicrosoftHesabı1 MicrosoftHesabı2

Bazen hesabınıza giriş yaptığınızda karşıdaki kişinin sizin olduğunuzu doğrulamaya ihtiyaç duyar. Doğrulama kodunu mesaj olarak gönderir.  Microsoft hesabı uygulaması bunu daha kolay hale getiriyor. Ayrıca uygulama çevrimdışı da çalışıyor. Kimliğinizi doğrulamak için uygulama güvenlik kodu oluşturabiliyor.

Uygulama hakkında daha fazla detay isterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁

 

HexaTime

Canlı duvar kağıtlarından hiç bahsetmediğimiz konusunda bir eleştiri aldık. Eleştirilere açığız ve lütfen eleştirilerinizi bize bildirin. Yeni eleştiri almışken, bu hafta karşılaştığımız HexaTime uygulamasından bahsetmek istiyoruz.

HexaTime, saati 6 hanesiyle beraber ekranınızda gösteriyor. Saniye değiştiğinde ekranınızın renginin de değiştiğini göreceksiniz.

hexa-timeHexadecimal renklere göre 24 saat boyunca ekranınızın değişmesini sağlayan bu uygulama ile Android cihazınıza canlılık getirin.

HexaTime
HexaTime
Developer: PriyeshPatel
Price: Free

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz