Haftanın En İyi Android Uygulamaları (2. Hafta)

0
373

Bu haftanın işinize en çok yarayacak uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

haftanin-uygulamalariChromer

Bir uygulama  düşünün hem Chrome’la aynı işi yapsın hem de Chrome’dan kat kat hafif olsun. İşte Chromer uygulaması tam da bu fikir sonucunda geliştirilmiş bir uygulama. Telefonunuzla internette gezinirken karşınıza çıkan bağlantılara tıkladığınızda bu bağlantının Chromer uygulaması ile açılmasını sağlayabilir ve böylece pilden tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca Chromer uygılaması düşük boyutuyla da cihazın performansını düşürüp yavaşlatmıyor. “O zaman Chrome’a ne gerek var?” diyebilirsiniz. Ancak Chromer kendi başına bir tarayıcı değil. Daha doğrusu kullanıcı arayüzüne sahip ancak bir tarayıcıda olan özellikler Chromer’da mevcut değil. Chrome uygulaması ile bağımlı olarak çalışan bir eklenti olarak da düşünebilirsiniz.

Lynket Browser (previously Chromer)
Lynket Browser (previously Chromer)

Clipboard Actions

Tıkladığımız bağlantılar bazen sorunlu şekilde açılabiliyor. Örneğiz bir videonun Youtube linkine tıkladınız. Ancak Youtube uygulaması ile açmak isteğiniz video tarayıcı üzerinden açılıyor. Normalde bunu ilgili uygulamaya Ayarlar üzerinde ulaşıp “Varsayılanları  Temizle” seçeneği ile düzeltebilirsiniz. Ancak bunu her uygulama için yapmanız gerektiğini düşünürsek pek de eğlenceli bir yöntem gibi görünmüyor. Bunun yerine Clipboard Actions uygulaması ile daha önce koplyaladığınız bağlantıların açılmasını isteğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

Clipboard Actions & Manager
Clipboard Actions & Manager
Developer: Halfreal
Price: Free

Flyperlink-Link Baloncukları Oluşturun

Akıllı cihazımızdan hergün sosyla medyayı veya birçok farklı internet sitesini ziyaret ediyoruz. Ya da hepsini aynı anda. Android işletim sistemi sunduğu özgürlüklerle bunu mümkün kılıyor. Hergün sıklıkla ziyaret ettiğiniz internet sitelerini ya da bağlantıları baloncuk alarak cihazın ekranına yerleştirebilir. İşiniz düştüğünde ise bu baloncuklara dokunarak anında ulaşabilirsiniz. Flyperlink uygulamasının en iyi özelliği ise arkaplanda video oynatma desteğine sahip olması. Üstelik oluşturduğunuz baloncuk sayısı ile harcadığı ram miktarı bir tarayıcıdan oldukça düşük seviyelerde.

Flyperlink
Flyperlink
Developer: Flyperinc
Price: Free

Mr Phone

Günümüzde birçok akıllı cihaz üreticisi bulunuyor. Her bir üreticinin birbiriyle yarıştığı bu ekosistemde ürettikleri cihazlara yetişmek gerçekten güç bir duruma dönüşüyor. Ne de olsa yeni bir akıllı telefon alırken cihazların teknik özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bu da sizi uzun bir araştırma sürecine sokacaktır. Peki size tüm akıllı cihazların teknik özelliklerini bir arada barındıran bir uygulamadan bahsetsem ne derdiniz. Mr Phone  uygulamamız barındırdığı birçok akıllı cihaz teknik özellikleriyle bu derdinizi ortadan kaldırıyor. Ek olarak cihaz karşılaştırms özelliği sayesinde kararsız kaldığınız farklı cihazlar arasında seçip yapmanızı da sağlayabilir. Mr Phone uygulaması ile sadece üretilmiş cihazları değil daha piyasaya sürülmeyen ve teknik özellikleri gelen haberler doğrultusunda şekillenen akıllı telefonları da görebilmeniz mümkün.

Root Booster

Android oldukça özgür bir işletim sistemi. Bu özgürlüğü daha da artırmak adına bir adım öteye gidip Android cihazlarımızı root ediyoruz. Asıl önemli kısım ise root işlemi sonrasında bu erişimi nasıl kullandığınız. Root işleminin yararları saymakla bitmez ancak bunlardan en önemlisi akıllı cihazınızın performansını artırmak istemenizdir. Cihazınızı root ettiğinizde herhangi bir performans artışı yaşamazsınız. Ancak bu root erişimini kullanan uygulamalar ile cihaz performansını artırmak mümkün. Root Booster uygulaması bu alanda işini en iyi yapan uygulamalardan. Hız, Batarya, Kararlılık gibi modlarıyla cihaz performansını istediğiniz alanda artırabilirsiniz. Uygulamanın sadece root erişimi bulunan akıllı cihazlarda çalıştığını tekrar belirtmemizde fayda var.

Root Booster
Root Booster
Developer: Dominik Nožka
Price: Free

Sizler için hazırladığımız listeyi nasıl buldunuz? Bu uygulamalardan birini daha önce kullandığınız oldu mu? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz