Güncellenen Samsung Game Tuner ile Oyun Kalitesini ve Performansını Kontrol Edin

0
957

Oyunları daha yüksek kalitede oynamak ya da pil ömrü ve performans için optimize etmek isterseniz, yenilenen Samsung Game Tuner tam size göre!

Artık telefonlarımız 1080p, dual HD, quad HD gibi yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip. Bilgisayarlarımız bile bu çözünürlükte oyunları kaldırmakta güçlük çekerken telefonumuzdan çok şey mi bekliyoruz dersiniz?

Samsung’un Game Service adını verdiği özel bir işletim sistemi parçası da burada devreye giriyor. Game Service, oyunların çalıştığı çözünürlük ve maksimum ekran yenileme oranı gibi değerleri oyuna ve cihaza göre optimize ederek oyundan maksimum performans almanızı sağlıyor. Yani tüm oyunları aslında cihazımızın desteklediği çözünürlükte oynamıyoruz. Aynı mantık iOS ya da diğer bazı markaların Android telefonları tarafından da kullanılıyor.

Ancak Samsung, bu süreci sizin yönetmenize olanak sağlayan bir yazılım geliştirmiş.

Aslında bakılırsa Samsung Game Tuner’ı daha önce ekran görüntüleriyle incelemiştik:

Samsung Game Tuner ile Oyunların Kalitesini ve Performansını Arttırın

Samsung Android Marshmallow ve Galaxy S7 ile birlikte Game Tuner uygulamasını güncelledi.

Game Tuner, oyunların çalıştığı çözünürlük, doku kalitesi ve yenileme hızı gibi faktörleri değiştirerek oyun performansını arttırmanıza ya da pil tasarrufu sağlamanıza olanak sağlıyor.

Bu sayede telefonunuzda yüksek performansla çalışmayan oyunların çözünürlük ve kalitesini düşürerek daha akıcı oynamanız mümkün. Ya da piliniz az kaldığında yine kaliteyi düşürerek işlem gücünden ve pil ömründen tasarruf sağlayabilirsiniz.

Uygulama, önceki sürümde olduğu gibi birkaç tanımlı profil ile geliyor ve bu profillerden birini seçerek oyun deneyiminizi iyileştirmeniz mümkün. Ancak Samsung, akıllı yani smart bir profil eklemiş, bu da pil ömrünüz azsa oyunun özelliklerini otomatik olarak değiştirerek daha az pil tüketmesini sağlıyor.

Ayrıca her bir oyun için ayrı ayrı seçenekler belirleyeceğiniz birden fazla profil oluşturma seçeneği de eklenmiş.

Örneğin 2D oyunları (Clash of Clans, Clash Royale gibi) daha iyi kalitede, tam çözünürlükte oynayabilir, yazı ve grafikleri ekranınızda daha keskin görebilir, Asphalt’ın son sürümünü ise 1080p olarak ayarlayıp daha akıcı oynayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde yeni çıkacak oyun ve uygulamaları da (cihazınız eskidiğinde) optimize etmek daha kolay olacak gibi gözüküyor.

Yeni sürümle birlikte artık uygulamalar için de bu ayarları değiştirebiliyorsunuz. Uygulama tarafından oyun olarak algılanmamış oyunları oyun olarak belirleyebilir, ya da belirlemeden de oyun dışı uygulamaların ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Game Tuner’ı Play Store ya da Galaxy Apps’ten indirebilirsiniz.

Game Tuner
Game Tuner
Price: Free


gametuner2-1 gametuner2-2 gametuner2-3 gametuner2-4 gametuner2-5

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz