Google’ın Yeni Özelliği!

0
222

GizlilikE-posta olsun, çeşitli siteler olsun çok sayıda hesaplarımız var ve hesaplarımıza şifreleri hatırlamak gerçekten zor. İşte buna Google çare oluyor.

Hesaplarımız için şifre güvenliğine önem veriyorsunuz değil mi? Hatta hesaplarınız için farklı şifreler de kullanıyorsunuzdur. Eğer bunları yapmıyorsanız, tehlikedesiniz. Şifrelerinizi güvenli hale getirmenizde fayda var. Neyse şifreleri hatırlamak ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Google’ın yeni özelliği ile şifreleri hatırlamak zorunda kalmayacaksınız.

Google’ın ortaya çıkan yeni oturum açma özelliği, kullanıcıların kendi Google hesaplarına ve diğer hizmetlere bir şifre girmeden giriş yapmalarını sağlıyor. Tabi Nexus 6P gibi bir uyumlu telefon gerektiğini belirtelim. reddit sitesindeki Rohit Paul adındaki bir kullanıcı tarafından bu özellik şöyle anlatılıyor. Hesabınıza giriş için telefonunuzu yetkilendiriyorsunuz ve bilgisayarınızda e-postanızı yazıyorsunuz ve bundan sonra bununla ilgili telefonunuza bir mesaj alıyorsunuz. Telefonunuzda Evet’i seçtiğinizde bilgisayarınızda Google hesabınıza giriş yapmış oluyorsunuz. Kullanıcı tarafından eklenen ekran görüntülerini buradan inceleyerek işlemleri görsel olarak görebilmeniz mümkün.

Yeni yöntem 2 faktörlü kimlik doğrulama gibi gözükse de bu yöntemde kimliği doğrulamak için kod girmek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken Evet veya Hayır seçeneklerini seçmek

Google aslında bu özelliği bu yılki I/O etkinliğinde Marshmallow’un bir parçası olarak tanıttı. Ancak şu an sınırlı sayıda Nexus kullanıcısı tarafından kullanılan bu özelliğin diğer cihaz sahipleri tarafından da kullanılıp kullanılamayacağını hep beraber göreceğiz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz