Google’ın Telefonu: Google Pixel Özellikleri

0
723

İçi ve dışı Google tarafından tasarlanan bir telefonla tanışmaya hazır olun. İşte özellikleri!

Google daha önce Nexus serisiyle Samsung, HTC, LG, Motorola ve Asus gibi üreticilerle çalışıyor ve bu cihazlarda en iyi Android deneyimini sunmayı amaçlıyordu.

Google bir adım daha atarak içi dışı Google tarafından tasarlanan bir telefon olan Pixel’i duyurdu.

Google Pixel Özellikleri

Google Pixel Özellikleri:

 • SoC: Snapdragon 821
 • RAM: 4GB
 • Depolama: 32GB, 128GB
 • Ekran: 5-inch 1080p AMOLED
 • Kamera: 12.3MP OIS
 • Pil: 2770mAh Hızlı şarj
 • Yazılım: Android Nougat

Google Pixel XL Özellikleri:

 • SoC: Snapdragon 821
 • RAM: 4GB
 • Depolama: 32GB, 128GB
 • Ekran: 5.5-inch 1440p AMOLED
 • Kamera: 12.3MP OIS
 • Pil: 3450mAh Hızlı Şarj
 • Yazılım: Android Nougat

Şimdiye Kadarki En İyi Cep Telefonu Kamerası

Google, Pixel telefonlardaki kamera konusunda oldukça iddialı. Öyle ki şimdiye kadarki en iyi cep telefonu kamerası olduğunu söylüyorlar.

12.3 MP kameranın ışık alma, sensör ve mercek yapısının optimize edilmesi üzerinde durduklarını ve en iyi görüntüyü yakalamak için kompleks algoritmalar kullandıklarını açıkladılar. Kamera, aynı anda çektiği bir kaç farklı görüntüyü birleştirerek en optimal fotoğrafı oluşturuyor.

DXOMark adlı topluluk da Pixel’in en iyi akıllı telefon kamerasına sahip olduğunu doğrulamış.

pixel-dxomark

Kamera incelemesini bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Sınırsız Fotoğraf ve Video Depolama Alanı

Google, Pixel kullanıcılarına özel olarak Google Fotoğraflar uygulamasındaki orijinal kalite seçeneğini sınırsız olarak kullanıma açıyor.

Normal şartlar altında 16MP ve 1080p’ye kadar olan fotoğraf ve videolar biraz sıkıştırılarak Google Fotoğraf’larda sınırsız depolama seçeneğiyle saklanabiliyordu. Ancak Pixel cihaz sahipleri 4K videolarını ve sıkıştırılmamış orijinal fotoğraflarını Google Fotoğraflar’a sınırsız olarak yedekleyebilecekler. Bu da şu anlama geliyor: Cihazınızda fotoğraf ve video tutmanıza gerek yok, hepsini ücretsiz ve orijinal kalitede saklayabiliyorsunuz.

Google Asistan İçeren İlk Telefon

Google Asistan, Google Now’un Siri tarzı soru-cevap sistemiyle ve diğer Google servisleriyle bütünleşmiş hali olacak ve ilk olarak Pixel telefonlarda bulanacak.

Yazılım Güncellemelerinin Yayınlanmasını da Yüklenmesini de Beklemeyin

Google Pixel, Android yazılım ve güvenlik güncellemelerini ilk alan telefonlardan biri olacak, aynı Nexus serisi gibi yazılım desteği direkt olarak Google tarafından sağlanacak.

Bununla birlikte artık yazılım güncellemeleri yüklenirken beklemek zorunda olmayacaksınız, telefon arkaplanda yazılım güncellemelerini yükleyebilecek ve yeni sürümü kullanmak için yapmanız gereken tek şey cihazı yeniden başlatmak olacak.

Renk Seçenekleri

pixel-renkler

Google Pixel, 3 farklı renk seçeneğiyle gelecek. Bunlardan Mavi olanı ise sınırlı üretim.

Google Pixel Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

Pixel bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişte ve 2-3 hafta içinde gönderimine başlanacak. Ön siparişte bulunanlara Google’ın yeni sanal gerçeklik platformu DayDream kafaseti hediye edilecek.

ABD fiyatları şu şekilde:

Pixel 32 GB: $649
Pixel 128GB: $749

Pixel XL 32GB: $749
Pixel XL 128GB: $869

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Nexus’lar ekonomik, orta yüksek seviyeli telefonlardı. Android One telefonlar ise onlardan da ekonomik orta düşük seviye cihazlar. Google Pixel telefon ise “premium” amiral gemisi bir cihaz olarak tasarlanmış.

iPhone 7’nin ABD satış fiyatı da 32 GB için $649, yani Google iPhone ile paralel bir ücret politikası çizmiş. Bu da ülkemizde 3000-3500 lira arası bir fiyatla gelebileceğini gösteriyor.

Tabii ki son Nexus’ların hiçbirinin ülkemize girmediği ve onun yerine Google’ın General Mobile ile Android One cihazları öne çıkardığını göz önüne aldığımızda Google Pixel ülkemizde satışa hiç de sunulmayabilir. (Android One ile Pixel aynı anda Hindistan’da da satışa sunulacak.)

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz