Google’ın Android Wear güncellemesi arama desteği ekliyor!

1
211

AndroidWear- Google

Android Wear için verilen büyük güncelleme uyumlu cihazlar üzerinde aramalar yapmanızı ve almanızı sağlıyor. Buna ek olarak güncelleme yeni hareketler eklemesinin yanı sıra üçüncü parti uygulamaları kullanarak sesinizle mesajlar gönderebilmenizi sağlıyor.

Bileğinizi sallayarak kart listelerini yukarı veya aşağı doğru kaydırabilir ve yeni bir kart geldiğinde kartı açıp daha fazla detay görüntülemek için bileğinizi yere doğru itebilirsiniz. Kartı kapatmak için ise bileğinizi yukarı doğru itin. Bu ne kartı diye sorabilirsiniz. Hemen söyleyelim, Google asistan kartları ile maç skorları olsun, hava durumları olsun ve daha birçok bilgi gibi faydalı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saat arayüzündeyseniz aynı itme hareketi ile Wear uygulamalarını açabilir ve bileğinizi kendinize çekme hareketi ile ayarlar menüsünü görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp, Telegram, Viber, Hangouts ve diğer uygulamalar ile sesinizi kullanarak mesajlar gönderebilirsiniz. Mesela şöyle bir komut kullanabilirsiniz: “OK Google, send a WhatsApp message to Çağdaş: Call me.”

Son olarak ise Android Wear aramalar yapmanızı ve almanızı sağlıyor. Bunun için mikrofon ve hoparlöre sahip bir cihaza ihtiyacınız var. Ayrıca telefonunuza kablosuz (WiFi) ile değil de Bluetooth ile bağlanması gerekmektedir. Huawei Watch veya Asus ZenWatch 2 cihazlarını örnek olarak verebiliriz.

Ayrıca Wear, çeşitli uygulamalardan sesli ve video mesajları dinleyebilmenizi sağlayacak.

Google, en son Wear güncellemesini önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sunacağını açıkladı. Yeni güncellemenin sunduğu özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz