Google’dan Yeni Başlatıcı: Nexus Launcher

0
887

Google’ın saf Android arayüzüne sahip yeni başlatıcısı Nexus Launcher indirilebilir durumda.

Her ne kadar Android kendine has bir arayüze sahip olsa da akıllı telefon üreticileri kendi markalarına özgü bir takım değişiklikler yapıyorlar. Yine de Android telefonunuza farklı Launcher uygulamaları yükleyerek kişisel zevkinize uygun olarak kullanabilirsiniz. Bu konuda saf Android arayüzü seven kullanıcılara özel bir alternatif bulunuyor.

Google’ın Nexus cihazlarında kullandığı Launcher yeni sürümde bir takım değişikliklere uğradı. Artık yeni başlatıcının ismi Nexus Launcher. Android 7 arayüzüne sahip Launcher hızlı açılan uygulama sekmesi, sol üst bölüme konumlandırılan Google Arama butonu gibi yeni özelliklere sahip. Örneğin artık uygulamalar menüsünü açmak için ana ekranda parmağınızı yukarı doğru kaydırmanız yeterli. Ayrıca birçok içeriğe sahip duvar kağıdı uygulaması da birtakım yeniliklerle geliyor. Seçtiğiniz duvar kağıtlarının hergün otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Google’ın yeni Nexus Launcher’ını AOSP Rom yüklü Android cihazınızda kullanabilirsiniz. Bunun için bu bağlantıdan indirebileceğiniz ZIP dosyasını recovery mode’dan yüklemeniz yeterli. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Nexus Launcher’ı ve yeni duvar kağıdı seçici uygulamasını APK olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Nexus Launcher’ı kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz