Google’dan iki ‘akıllı’ hamle geliyor!

0
211

Google, giyilebilir teknolojideki atılımlarına devam ediyor. Şirket 2017 yılında iki farklı akıllı saat ile teknoloji severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Android Police’in kaynağını açıklamadan bildirdiği bu habere göre Google iki farklı akıllı saat için kolları sıvadı. Sızıntıda gösterilen fotoğraftaki gibi saatlerden birisi büyük ekranlı diğeri ise bildiğimiz standart boyutlarda olacak.

Cihazların üzerilerinde dahili GPS olacağı ve LTE desteği sunacağı söylentiler arasında. Bildiğimiz akıllı saat kavramından farklı özellikler barındıracağının sinyallerini veren saatlerde kalp atış sensörünün de olacağı tahmin ediliyor. Model isimleri henüz netleşmeyen cihazlardan ufak ekranlı olanının fiyat olarak cep yakmayacağı ama büyük ekranlı modelin ise piyasa normlarının biraz üzerinde olacağı belirtildi. Sızdırılan görsellerde analog saat görünümünün altında kullandığınız fonksiyonlara kolayca ulaşabileceğiniz (kronometre, hava durumu, sms, aramalar, kalp atış sensörü gibi) alanlar dikkat çekerken saatlerin göze hoş gelen tasarımları da Google severleri heyecanlandırıyor. Söylentilere göre saatler Google’ın son gözdesi Pixel serisi ile birebir uyumlu çalışacak.

Geçtiğimiz ay yayınlanması planlanan Android Wear 2.0 sürümünün 2017 yılına ertelenmesinin nedeninin de bu iki akıllı saat modelindeki eksikler ve Pixel harici Android mobil cihazlar için gerekli optimizasyonlar olduğu tahmin ediliyor.

Google, daha doğrusu Android kullanıcıları, Android Wear 2.0  sürümünün kendilerine bambaşka bir deneyim sunacağını ve farklı yeniliklerle giyilebilir teknolojiyi başka bir boyutlara taşıyacağını umut ediyor.

Android Wear 2.0 ve gizemli akıllı saatlerin 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz