Google, TouchWiz konusunda Samsung’a yardım ediyor!

0
446

google-kampüs

Bir konu var ki çok önemli. Google bu konuda Samsung’a yardım ediyor. Peki bu konu nedir? Hemen söyleyelim: TouchWiz.

Bir rapor ortaya çıktı ve bu rapora göre Google, Güney Koreli şirket Samsung’a daha iyi bir TouchWiz için yardım ediyor ve hatta Google ve Samsung bu konuda ortak bir ekip kurdular.

Samsung marka cihazlarda yer alan TouchWiz elbette en iyi kullanıcı arayüzlerinden birini sunsa da çeşitli iyileştirmelerin yapılması gerekiyor. Kullanılan bu arayüz ilk çıktığı zamanlardaki gibi sistem kaynaklarını çok tüketmiyor ve eskisi gibi kimsenin kullanmadığı özelliklerle dolu değil. Ayrıca kullanıcılar istemedikleri uygulamaları TouchWiz arayüzünde gösterilmemesini de sağlayabiliyorlar. Ancak bunlara rağmen daha iyi olması gerekmez mi sizce? Mesela performans bakımından daha iyi olabilir değil mi?

Samsung’un ve Android platformuna sahip Galaxy olarak adlandırdığı cihazlarının akıllı telefon pazarındaki başarısını biliyorsunuz. Samsung’un sahip olduğu kullanıcı arayüzünü; hem Android performansını hem de kullanıcıların kötü bir deneyim yaşamaması için daha iyi hale getirmek isteyen Google kolları sıvamış bir durumda.

Samsung Viet sitesinin ortaya çıkardığı bir rapora göre Google, arayüz sorunlarını gidermesi için Samsung ile yakın bir iş birliği içerisinde. Daha önce de Google bazı durumlardan memnun olmadığında Samsung ile çeşitli iş birliğine gittiğini söyleyebiliriz.

Daha iyi bir TouchWiz arayüzü deneyimi istemez misiniz? Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz